Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo chce, by polskie firmy bardziej angażowały się w eksport

7
Podziel się:

Polityka wspierania eksportu, wszystkiego co się wiąże z ekspansją polskich firm za granicą jest jednym z filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, ogłoszonego przez wicepremiera Morawieckiego.

Ministerstwo chce, by polskie firmy bardziej angażowały się w eksport
(TOMASZ RYTYCH/REPORTER)

Ministerstwo Rozwoju chce, by polskie firmy były bardziej zaangażowane w działalność eksportową. Obecnie blisko 2/3 naszego eksportu jest generowane przez przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym.

- To nic złego, doceniamy wartość tego kapitału, ale chcemy, by pozytywny trend wzrostu polskiego eksportu odbywał się też przy udziale rodzimych spółek - powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Brał on udział w Kongresie Bankowości i Finansów Korporacyjnych w Warszawie.

Przypomniał, że polityka wspierania naszego eksportu, wszystkiego co się wiąże z ekspansją polskich firm za granicą jest jednym z filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który został ogłoszony przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Radosław Domagalski mówił także o nowej strategii wspierania polskiego eksportu. Podkreślił, że jeszcze w tym roku operacyjnie zacznie działać Polska Agencja Handlu i Inwestycji. Instytucja ta ma być budowana na bazie PAIiIZ-u. Wiceminister dodał, że bardzo ważne jest wchodzenie polskich firm na nowe rynki - na przykład w Azji.

Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji zostaną zastąpione biurami handlowymi na całym świecie. Właśnie zostały ogłoszone nabory do tych przedstawicielstw.

wiadomości
gospodarka
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
jacek49.
6 lat temu
dużo urzędników,rozdęty socjal,prężne [ilościowo]związki zawodowe=marazm=zastój=emigracja zarobkowa=liche pensje robotników-KTO MA NA TYCH NIEPRODUKTYWNYCH DARMOZJADÓW ŁOŻYĆ???????????????????pis podnosząc podatki,vaty,akcyzy już sam się wykluczył ze sceny politycznej-ja już nie bedę głosował -ten układ musi się rozpaść,inaczej nic się nie zmieni przez kolejne xxxx lat a polskę przejmą Niemcy,ruscy albo powstanie wielka demograficzna czarna dziura którą ktoś zagospodaruje...
ed
6 lat temu
tylko co po tym z emerytura i rentą ? wszyscy , którzy oszukiwali ZUS i siebie w końcu przychodza skamlec do placówki ZUS i narzekaja na wszystkie świętości na złodziejski ZUS , kiedy otrzymują emeryturę jak polscy cwani artyści ..... jak oszukujesz za młodu to na straośc będziesz przeszukiwał śmietniki , taka prawda.
virus
6 lat temu
Jabłek, palet i mebli z paździerza nikt już nie chce. Jak żyć p. Morawiecki ???
genek
6 lat temu
exsport +klopoty = wyzszy budzet dla nieudacznikow pic-u i okupanta watykanskiego. nie palcie mostow idiotycznymi zagrywkami demokracji to i nie tylko export bedzie sie promowal za granica. tylko,ze idioci z pisu tego nie kumaja
Ja
6 lat temu
Super ze maja chcą. Tylko niech nie przeszkadzają. Przy zwrocie Vat wpadli na kontrolę i siedzą. . I siedzą . Zwrotu nie widać. A i przez to handel wstrzymany. Nie wiem co będą chcieli jeszcze wyjaśniać. No chyba już rysopisu kontrahenta tylko brakuje. Bo o tym gdzie go znalazłam ,jak się z nim kontaktuje , jego wpisy do rejestrów działalności juz dałam. Urząd celny tez do opoznien się przyczynil kontrola mi towarów. I jak tu exportować?