Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Morawiecki chwali polski biznes. "Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji na szeroką skalę"

Morawiecki chwali polski biznes. "Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji na szeroką skalę"

Fot. LESZEK ZYCH/REPORTER

Polacy po raz pierwszy dokonują ekspansji zagranicznej na szeroką skalę. Ten trend stał się teraz wyraźny - wskazał w czwartek w Sejmie podczas posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że jest to proces, który świadczy o zdrowiu naszej gospodarki.

- Coś, na czym szczególnie mi zależy i świadczy o zdrowiu gospodarki polskiej, zwłaszcza mniejszych i średnich podmiotów, to kupowanie konkurentów zagranicznych przez polskie podmioty - podkreślił Morawiecki. Wicepremier zaznaczył, że ten trend się teraz zaczął pierwszy raz wyraźnie. - Amica, Vistal, Medcom, Wielton, Ursus kupują swoich konkurentów za granicą. Również w Niemczech, co świadczy o tym, że Polacy po raz pierwszy dokonują też ekspansji zagranicznej na szeroką skalę, bo oczywiście incydentalne przypadki zdarzały się pięć, dziesięć, a nawet dwadzieścia lat temu - wskazał.

Dodał, że dzisiaj jest to już trendem. - Nie ma dnia, żeby z naszymi ludźmi w Polskim Funduszu Rozwoju nie rozmawiali przedsiębiorcy (...), którzy szukają, jak to się mówi językiem biznesowym, targetów za granicą. Po to, żeby przejąć konkurenta, przejąć udział w rynku w Niemczech, w Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych - na dojrzałych rynkach - powiedział.

Według Morawieckiego świadczy to "o żywotności naszego biznesu" i jest dobrą prognozą na wzrost gospodarczy na najbliższe lata.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
AM
2017-09-20 02:21
Dlaczego ten pan kłamie ? Nie wiedziałam, że 5/7 lat to jest po raz pierwszy.
lalaland
2017-09-15 07:48
Akurat Vistal to raczej pada..
Niech podatnik placi!
2017-09-14 22:51
Morawiecki to zwykly DARMOZJAD. Mial wyciagnac pieniadze z bankow i zarganicznych hipermarketow (spojrzcie ile jest u nas biedronek,lidlow czy kauflandow) ale jak zwykle sie nie da i siega do naszych kieszeni. Jest lepiej niz za PO ale dalej nie jest dobrze!
Pokaż wszystkie komentarze (19)