Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie firmy inwestują za granicą

Kryzys jest dobrą okazją dla silnych przedsiębiorców na ekspansję i udział w podziale zagranicznych rynków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

*W tym roku polscy przedsiębiorcy zainwestowali za granicą o 65 procent więcej niż przed rokiem_ _. Eksperci zwracają uwagę, że mówimy już o kilkudziesięciu firmach z każdego segmentu rynku: od małych i średnich do największych. *

Kryzys jest dobrą okazją dla silnych przedsiębiorców na ekspansję i udział w podziale zagranicznych rynków - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. Rywale są osłabieni, mają wyższe koszta i są mniej konkurencyjni. Gazeta zauważa, że polskie firmy widać między innymi w Niemczech, gdzie w tym roku nasi inwestorzy zostali docenieni przez niemieckie otoczenie gospodarcze.

Jedna z polskich firm produkujących wymienniki ciepła, obok firm z Japonii i USA, została wyróżniona przez agencję NRW Invest promującą inwestycje w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jako pierwsza firma z naszego kraju została uznana za firmę o dużym potencjale rozwoju, który może mieć istotny wpływ na gospodarkę Nadrenii Północnej. Z kolei z badania Izby Przemyslowo-Handlowej z Duesseldorfu wynika, że to Polacy prowadzą wśród inwestorów zagranicznych w tym rejonie.

Czytaj więcej o relacja gospodarczych polski z Niemcami
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t110145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/najatrakcyjniejsi;w;regionie;-;dla;niemcow,202,0,823754.html) Najatrakcyjniejsi w regionie - dla Niemców Polska dostała od niemieckich przedsiębiorców najlepsze noty w regionie. Następne były Słowacja, Czechy, Estonia, Łotwa i Litwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t47107.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;przyznaja;zmiany;w;polsce;sa;za;malo;doceniane,202,0,937418.html) Niemcy dostrzegli cud. Zdarzył się w Polsce Według _ Die Welt _ ponowne zwycięstwo Platformy Obywatelskiej można przyrównać do cudu.
Tagi: polskie firmy za granicą, polska, firmy, niemcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz