Notowania

Przejdź na
firma
08.07.2010 12:42

Polskie firmy tracą na konkurencyjności

Jeśli państwo nie będzie wspierało przedsiębiorców, przegramy z sąsiadami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nejron/Dreamstime)

*Jeśli Polska szybko nie zacznie wspierać przedsiębiorców wprowadzających innowacyjne rozwiązania, w ciągu kilku lat możemy stać się dużo mniej konkurencyjni niż państwa sąsiednie - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte. *

Dodatkowym problemem jest niewykorzystywanie przez firmy już istniejących możliwości, bo przedsiębiorcy nie wierzą, że uda się udowodnić innowacyjność ich działań.

Michał Turczyk z Deloitte zwraca uwagę, że w ostatnich latach Polska skupiła się na pozyskiwaniu funduszy unijnych, które są istotnym zastrzykiem pieniędzy, jednak nie gwarantują stałego rozwoju firm innowacyjnych. Nie wykorzystujemy natomiast ulg podatkowych, które są popularnym rozwiązaniem w innych krajach - mówi ekspert.

POSŁUCHAJ MICHAŁA TURCZYKA:

Powodem niewielkiego wykorzystania istniejących możliwości jest między innymi zbyt duża biurokracja.

POSŁUCHAJ MICHAŁA TURCZYKA:

Na rozwijanie innowacyjnej gospodarki w unijnym budżecie na lata 2007 - 2013 Polsce przypadło kilka miliardów złotych. Jednak około 70 procent tej sumy już wykorzystywano, a na kolejne pieniądze trzeba będzie poczekać do kolejnego budżetu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Co się bardziej opłaca: e-faktura czy faktura wysyłana mailem? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/co;sie;bardziej;oplaca;e-faktura;czy;faktura;wysylana;mailem,10,0,641802.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: firma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, IAR, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz