Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie firmy za granicą. 37 proc. obecne na co najmniej 6 obcych rynkach

Obecnie w 6 procentach firm przychody z zagranicy stanowią ponad 40 procent całości. Za 3 lata taki próg ma osiągnąć 20 procent firm - wynika z raportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Goodluz/iStockphoto)

Polskie firmy maszerują za granicę. Taki wniosek płynie z badania, które w 21 rozwiniętych państwach świata przeprowadził instytut badawczy uniwersytetu w Oxford i firma informatyczna SAP.

Z badania wynika, że 37 procent polskich firm jest obecnych na co najmniej 6 zagranicznych rynkach, a w ciągu 3 lat ten odsetek wzrośnie do 50 procent - pisze _ Puls Biznesu _. Podobnie ma być z przychodami. Obecnie w 6 procentach firm przychody z zagranicy stanowią ponad 40 procent całości. Za 3 lata taki próg ma osiągnąć 20 procent firm - wylicza gazeta.

Grzegorz Rogaliński z SAP Polska dodaje, że o ile zagraniczne firmy na pierwszym miejscu stawiają poprawę wydajności, to dla polskich najważniejszym zadaniem na przyszłość jest ekspansja zagraniczna. Dopiero na kolejnych miejscach polscy przedsiębiorcy stawiają cięcie kosztów i wzrost wydajności.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie firmy przygotują mistrzostwa w Rosji? Polski rząd chce przekonać rosyjskie władze regionalne i liderów biznesu do zatrudnienia polskich firm przy organizacji Mundialu w 2018 roku.
Polskie firmy upadają. W tym roku w sumie nawet ponad tysiąc Tylko w czerwcu opublikowano 85 orzeczeń o upadłości firm.
Nasze firmy zainteresowane rynkiem indyjskim Według wiceministra gospodarki Dariusza Bogdana polskie firmy wykazują coraz większe zainteresowanie rynkiem indyjskim.
Tagi: polskie firmy za granicą, zagraniczne rynki, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz