Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
28.03.2006 16:20

Premier: Nie słyszałem o rezygnacji Gilowskiej

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdementował pogłoski, że wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska planuje złożyć rezygnację, jeśli do rządu wejdzie szef Samoobrony Andrzej Leppper. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

*Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdementował pogłoski, że wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska planuje złożyć rezygnację, jeśli do rządu wejdzie szef Samoobrony Andrzej Leppper. *

„Myślę, że do końca tego miesiąca przedstawi projekt ustaw, rozwiązań podatkowych, a w przeciągu dwóch tygodni przedstawi projekt ustawy o finansach publicznych. Taki jest tok prac nad tym problemem, o żadnej rezygnacji nie słyszałem” – wyjaśnił Marcinkiewicz komentując te pogłoski.

Po nieudanej próbie przekonania Platformy Obywatelskiej do poparcia wniosku Prawa i Sprawiedliwości o skrócenie kadencji Sejmu i zgody na majowe wybory, podjętej w poniedziałek wieczorem przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, analitycy są już przekonani, że powstanie nowej koalicji rządowej i rekonstrukcja rządu wydają się być prawie pewne.

„Dla rynków kluczowa jest polityka gospodarcza i fiskalna nowego rządu, a czytając dzisiejsze wywiady z liderami Samoobrony można odnieść wrażenie, że ‘strażnik finansów’ minister Zyta Gilowska nie znajdzie miejsca w nowym rządzie” – napisał w codziennym raporcie Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska.

Tagi: marcinkiewicz, gilowska, rząd, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp, zarzadzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz