Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paragon
28.03.2006 02:02

Problemy z paragonami

Właściciele sklepów mają obowiązek przechowywać paragony fiskalne przez pięć lat. Mały sklep zużywa każdego dnia kilka rolek paragonów, duży - kilkaset. Rolki zajmują dużo miejsca, ich przechowywanie wiąże się z dużymi kosztami, a na dodatek - po pół roku robią się nieczytelne, ponieważ są zrobionena papierze termoczułym.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Okazuje się, że paragony fiskalne to nie lada problem. Chodzi o to, że właściciele sklepów mają obowiązek je przechowywać przez pięć lat - pisze "Gazeta Wyborcza". *

Mały sklep zużywa każdego dnia kilka rolek paragonów, duży - kilkaset. Rolki zajmują dużo miejsca, ich przechowywanie wiąże się z dużymi kosztami, a na dodatek - po pół roku robią się nieczytelne, ponieważ są zrobionena papierze termoczułym.

Dziennik zauważa, że w innych krajach prawo zezwala na przechowywanie dokumentacji sprzedaży w formie elektronicznej, co minimalizuje dodatkowe koszty magazynowania.

W Polsce Ministerstwo Finansów nie określiło technicznych warunków dla kas fiskalnych, w których można by zapisywać dane. Gazeta zadała resortowi pytanie, dlaczego przedsiębiorcy muszą trzymać paragony, skoro te same dane są w pamięci kas. Ministerstwo odpowiedziało, że pytanie nie jest proste i nad odpowiedzią pracuje cały departament - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Tagi: paragon, sklepy, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, podatki, najważniejsze, IAR, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz