Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 7,8 proc.

0
Podziel się:

Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 7,8 proc. rok do roku, a w stosunku do maja spadła o 0,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Produkcja przemysłowa w czerwcu wzrosła o 7,8 proc. rok do roku, a w stosunku do maja spadła o 0,5 proc. - poinformował w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

W ostatniej ankiecie PAP ekonomiści spodziewali się średnio wzrostu produkcji przemysłowej w czerwcu o 7,3 proc. w ujęciu rocznym przy przedziale prognoz 6,0-9,3 proc. i niewielkiego wzrostu w ujęciu miesięcznym średnio o 0,1 proc.

Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo rdr wzrosła w czerwcu o 7,3 proc. po wzroście o 8,8 proc. w maju oraz wzrosła o 0,7 proc. wobec maja.

Według GUS ceny produkcji przemysłowej w czerwcu wzrosły o 2,1 proc. w stosunku do czerwca roku poprzedniego, a w porównaniu do maja 2003 wzrosły o 0,4 proc.

Rynek szacował, że ceny produkcji w czerwcu wzrosły w stosunku rocznym średnio o 2,0 proc., przy przedziale prognoz 1,8-2,2 proc., a w relacji miesięcznej wzrosły średnio o 0,1 proc.

przemysł
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)