Notowania

kryzys
17.05.2010 19:00

Przedsiębiorcy chronią Polskę przed kryzysem

55 firm otrzymało tytuł Ambasadorów Polskiej Gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pressmaster/Dreamstime)


*Polska dzięki wysiłkom i zdolnościom organizacyjnym przedsiębiorców, w mniejszym stopniu niż inne kraje doświadcza skutków światowego kryzysu gospodarczego - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Jan Borkowski. *

W pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych przy ul. Foksal w Warszawie odbył się finał II edycji konkursu dla przedsiębiorców _ Ambasador Polskiej Gospodarki _. Jury wyłoniło 55 laureatów z całej Polski w czterech kategoriach: eksporter, partner firm zagranicznych, marka europejska i kreator rozwiązań XXI w.

Borkowski podkreślił, że celem konkursu jest promocja Polski i najlepszych polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej. Powiedział też, że czas kryzysu pokazał, jakie korzyści odnosi Polska z członkostwa w UE. _ - Środku unijne pozwoliły na kontynuację wielu inwestycji i dotacje dla firm, a brak barier celnych likwiduje pokusy protekcjonizmu _ - zaznaczył.

_ - Globalizacja, integracja i zanik tradycyjnie rozumianych narodowych granic sprawiają, że coraz więcej krajów odczuwa pozytywne skutki otwierania gospodarek i dobrodziejstw z tego wynikających dla obywatela _ - powiedział. Dodał też, że obszar WNP jest _ najdynamiczniejszym _ odbiorcą polskich towarów i inwestycji, a kryzys tylko na pewien czas wyhamował tą dynamikę.

_ - Jestem przekonany, że stopniowo polscy przedsiębiorcy powrócą do projektów w Rosji, na Ukrainie i w państwach Azji Centralnej. Nasz dialog polityczny z naszymi partnerami ze Wschodu powinien to ułatwić _ - powiedział.

Nagrodzeni odebrali dyplomy z rąk Borkowskiego i prezesa BCC Marka Goliszewskiego.

Tagi: kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz