Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sgh
04.11.2008 14:14

Przedsiębiorcy odczuwają skutki kryzysu

Pomimo wzrostu produkcji nastroje przedsiębiorców pogarszają się.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wyniki październikowego badania koniunktury, przeprowadzone przez Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej, potwierdzają spadek aktywności firm przemysłowych i pogarszanie się nastrojów wśród przedsiębiorstw. *

_ Wartość wskaźnika koniunktury zmalała w ciągu miesiąca o 6 punktów. Jest o 23 punkty niższa od wartości z października 2007 r _. - podaje instytut w komunikacie prasowym. Z badań wynika, że pomimo odnotowanego niewielkiego wzrostu produkcji oraz poprawy kondycji finansowej w stosunku do września nastroje przedsiębiorstw pogarszają się.

ZOBACZ TAKŻE:

_ Bardzo pesymistycznie oceniają one obecną kondycję gospodarki polskiej. Pesymistyczne są także przewidywania na najbliższą przyszłość. Utrzymuje się duże zróżnicowanie koniunktury w przekroju regionalnym _ - napisano. Dane instytutu wskazują, że przedsiębiorstwa silniej niż przed 3 miesiącami odczuwają ograniczenia ze strony popytu, tak krajowego jak i zagranicznego. Maleją natomiast problemy ze znalezieniem wykwalifikowanej siły roboczej. Zmniejszyła się także uciążliwość barier: prawnej i podatkowej.

Tagi: sgh, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz