Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedsiębiorcy zadowoleni, ale nie z polityków

0
Podziel się

Właściciele firm z całego świata są coraz większymi optymistami. Tak wynika z badań firmy Grant Thornton International. Zadowoleni są także polscy przedsiębiorcy, mimo że sytuacja polityczna w kraju negatywnie wpływa na ich optymizm.

bEgwwXvV

Właściciele firm z całego świata są coraz większymi optymistami. Tak wynika z badań firmy Grant Thornton International. Zadowoleni są także polscy przedsiębiorcy, mimo że sytuacja polityczna w kraju negatywnie wpływa na ich optymizm

Wyniki badań publikuje "Rzeczpospolita". Wzięło w nich udział ponad 7 tysięcy biznesmenów z 32 krajów. Zapytano ich o ocenę sytuacji w kraju, wpływ polityki na prowadzenie działalności, plany inwestycyjne, czy przewidywane zmiany na rynku.

"Polacy w ciągu trzech ostatnich lat z pesymistów przerodzili się w optymistów. Plany na najbliższe miesiące dobrze ocenia ponad 40 procent naszych przedsiębiorców" - donosi "Rzeczpospolita". Ma to związek przede wszystkim z lepszą oceną przez polskich biznesmenów - sytuacji ekonomicznej w kraju.

bEgwwXvX

Mimo to właściciele przedsiębiorstw uważają, że sytuacja polityczna w Polsce ma zły wpływ na warunki prowadzonej przez nich działalności. Winę za to przypisuje się głównie negatywnym sygnałom ze strony naszych władz. "Wśród tego typu sygnałów biznesmeni wymieniają odsuwanie terminu przyjęcia wspólnej unijnej waluty. Ich zdaniem takie działanie wpływa negatywnie na obraz naszego kraju w oczach zagranicznych inwestorów" - pisze "Rzeczpospolita".

bEgwwXwy
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)