Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorczość
17.12.2012 12:29

Przedsiębiorczość w genach Polaków

Polska jest trzecim krajem w Europie, w którym jest najwięcej osób chcących zostać przedsiębiorcami. Wyprzedza nas Łotwa i Rumunia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisegagne/iStockphoto)

Takie są wyniki raportu, który został dziś przedstawiony podczas konferencji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Z badania wynika poza tym, że 27 procent Polaków w wieku 18-64 lata planuje w nadchodzących trzech latach założyć działalność gospodarczą.

Prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak podkreśla, że w porównaniu z innymi krajami, w Polsce chętnie takie deklaracje składają kobiety i osoby młode.

- _ Posiadają bardzo dobry potencjał do zakładania i rozwijania firm i warto jest stwarzać odpowiednie warunki do rozwoju tej przedsiębiorczości młodych ludzi i kobiet _ - tłumaczy.

Szefowa PARP dodaje, że ludzie wykształceni częściej zakładają firmy niż osoby słabiej wyedukowane. - _ Po drugie te firmy prowadzone przez ludzi wykształconych przynajmniej ze średnim wykształceniem lub wyższym, osiągają lepsze wyniki na rynku _- mówi szefowa PARP.

Raport Global Entrepreneurship Monitor (GEM) to największy projekt badawczy dotyczący przedsiębiorczości. W 2010 roku badaniami objęto 59 krajów - mieszka w nich ponad połowa ludności świata. Państwa te wytwarzają 84 procent światowego PKB.

W ubiegłym roku PARP we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach przystąpiła do tego projektu.

Czytaj więcej w Money.pl
Tylko te prezenty zaliczysz do kosztów Przekazywane kontrahentom kartki świąteczne czy drobne upominki z logo firmy można rozliczyć w kosztach podatkowych.
10-latki lubią matematykę, ale... słabo ją znają Badania były związane z międzynarodowymi badaniami oceniającymi kompetencje w dziedzinie matematyki oraz rozumienie tekstu czytanego.
Kto zarabia na singielkach? W Polsce żyje aż dwa miliony singli. Moda ma jednak u nas specyficzny charakter.
Tagi: przedsiębiorczość, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz