Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł
07.05.2012 12:29

Przemysł przetwórczy radzi sobie coraz lepiej

Z badań wynika, że najbardziej pogorszyła się sytuacja przedsiębiorstw największych, a największą poprawę odnotowano w grupie firm najmniejszych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gerenme/iStockphoto)

Wskaźnik koniunktury w przemyśle przetwórczym w kwietniu tego roku wzrósł o 1,8 pkt, do 3,5 pkt - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, które opublikowano w poniedziałek.

_ - W kwietniu odnotowano wzrost produkcji i zamówień krajowych. Zmalało jednak zatrudnienie i pogorszyły się nastroje przedsiębiorstw. Oczekiwania przedsiębiorstw na najbliższe miesiące są pesymistyczne _ - napisano w raporcie.

Dodano, że _ poziom produkcji zwiększył się zarówno w firmach prywatnych, jak i publicznych _. Wskazano, że zamówienia krajowe rosną w obu sektorach. _ Portfel zamówień eksportowych zwiększył się tylko w firmach publicznych. Odnotowano jednak spadek zatrudnienia zarówno w firmach publicznych, jak i prywatnych. Poprawiła się kondycja finansowa przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa informują o spadku uciążliwości barier działalności gospodarczej _ - dodano.

Z badań wynika, że najbardziej pogorszyła się sytuacja przedsiębiorstw największych, a największą poprawę odnotowano w grupie firm najmniejszych.

Czytaj więcej o kondycji polskiej gospodarki w Money.pl
NBP będzie podtrzymywał koniunkturę? Przedstawiciel zarządu banku uważa, że przyszły wzrost gospodarczy zależeć będzie m.in. od tego, czy inwestycje prywatne skompensują spadek inwestycji publicznych.
Z koniunkturą lepiej, ale nastroje złe Przedsiębiorstwa spodziewają się spadku produkcji, zamówień i zatrudnienia.
Firmy w lepszych humorach. Co z podwyżkami? W drugim kwartale roku ma nastąpić niewielka poprawa sytuacji w sektorze przedsiębiorstw.
Tagi: przemysł, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz