Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rafał Brzoska wyciągnie pomocną dłoń do pracowników upadającej firmy? Zaskakująca odpowiedź prezesa

Rafał Brzoska wyciągnie pomocną dłoń do pracowników upadającej firmy? Zaskakująca odpowiedź prezesa

Rafał Brzoska jest twórcą sukcesu grupy Integer i InPost. W mediach społecznościowych skomentował problemy konkurencji Fot. WP
Rafał Brzoska jest twórcą sukcesu grupy Integer i InPost. W mediach społecznościowych skomentował problemy konkurencji
- Od kilku tygodni wiedzieliśmy o tych problemach i działamy - tak Rafał Brzoska, jeden z najbogatszych Polaków i twórca sukcesu firmy InPost, komentuje problemy kurierskiej spółki Delta Kurier. Kilka dni temu zawiesiła działalność po 17 latach funkcjonowania. Zaskoczyła tym i pracowników, i klientów. Dla Brzoski to okazja do przejęcia kurierów i kontraktów.

Delta Kurier to firma kurierska z długą historią działalności - istnieje od 17 lat. Początkowo rozwoziła przesyłki tylko w Warszawie, a od 4 lat działa w całym kraju. To jednak już przeszłość. Firma zawiesiła działalność operacyjną kilka dni temu. Klienci o sytuacji dowiedzieli się z krótkiego e-maila.

Delta Kurier głównie obsługiwała klientów biznesowych, a w ostatnim czasie współpracowała z ponad tysiącem firm. O problemach Delta Kurier poinformował nas jeden z czytelników, który w ubiegły poniedziałek otrzymał wiadomość z oficjalnego adresu firmy.

W treści maila poinformowano go, jako stałego klienta, że "z dniem 12.02.2018 firma Delta Kurier zawiesza swoją działalność operacyjną. Z poważaniem, Zarząd Delta Kurier Sp. z o.o.". O sprawie pisaliśmy tutaj.

Jednocześnie zapytaliśmy Rafała Brzoskę, twórcę InPost, czy upatruje w takiej sytuacji szansy dla swojej firmy. InPost to jeden z największych graczy na rynku, odpowiada m.in. za popularne paczkomaty.

Pytaliśmy Rafała Brzoskę czy jest zainteresowany pracownikami, kontraktami, a może w ogóle całą zawieszoną firmą Delta Kurier. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał, że o problemach Delty wiedział już od dłuższego czasu. "Działamy" - zaznaczył. Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów.

Tymczasem w piątek grupa kilkunastu pracowników Delta Kurier spotkała się z przedstawicielem firmy. Tłumaczył oni, dlaczego firma musiała zawiesić działalność.

To na barkach pracowników i kurierów spoczęła odpowiedzialność za wyjaśnianie problemów. W rozmowie z money.pl żalili się kilka dni temu, że zarząd firmy nie poinstruował ich, co powinni mówić klientom. - Nie jesteśmy o niczym informowani. Dostaliśmy dokładnie tego samego maila co klienci. Problem w tym, że oni dostali go godzinę wcześniej i zaczęli dzwonić. Nie wiedziałam zupełnie, co im odpowiadać i do dziś nie wiem, a oni straszą nas policją. Ja ich oczywiście rozumiem, ale Delta Kurier również nam jest winna pieniądze - mówiła money.pl pracownica jednego z oddziałów, która chce zachować anonimowość, bo "lepiej żeby zapłacili za pracę".

Więcej można przeczytać w materiale Krzysztofa Janosia pt. "Firma kurierska znika z rynku. Zaskoczeni pracownicy i klienci zostali bez przesyłek i pieniędzy".

delta, inpost, kurier, rafał brzoska, delta kurier
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie