Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rejestracja firmy w jeden dzień

0
Podziel się

Od stycznia wniosek o założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością prześlemy przez internet.

Rejestracja firmy w jeden dzień
(ZEFA)
bEimRtph

Wniosek o założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością od stycznia prześlemy przez internet.

Znowelizowany kodeks spółek handlowych wejdzie w życie z początkiem 2012 roku. Po zmianach szybciej założymy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Obecnie zakładając taką formę działalności musimy skorzystać z pomocy notariusza. Po spisaniu umowy KRS ma siedem dni na rejestrację firmy.

bEimRtpj

Nowelizacja pozwoli na rejestrowanie spółek z.o.o. również przez internet – przy pomocy specjalnego systemu teleinformatycznego. Wystarczy, że zalogujemy się w systemie, wypełnimy dostępny tam wniosek i opatrzymy go dowolnym podpisem elektronicznym. KRS wyda postanowienie o zarejestrowaniu firmy w ciągu 24 godzin.

Zakładając spółkę on-line potrzebny będzie również wkład początkowy w wysokości minimum 5 tys. zł. Dopuszczalna będzie tylko gotówka. Wkłady niepieniężne – jak aporty w postaci przedmiotów, papierów wartościowych czy samochodów – nie będą uwzględniane. Na wniesienie wkładu wspólnicy dostaną siedem dni od czasu zarejestrowania spółki w KRS. Teraz muszą to zrobić jeszcze przed złożeniem wniosku o założenie przedsiębiorstwa.

bEimRtpK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)