Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
franczyza
04.10.2011 07:25

Rekordowy rok franczyzy w Polsce

W tym roku przybędzie 90 nowych sieci. Polacy zainwestują w biznes pod znaną marką 1,3 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(monkeybusinessimages<br>/iStockphoto)

W tym roku przybędzie 90 nowych sieci, najwięcej w branżach spożywczej i gastronomicznej. Polacy zainwestują w biznes pod znaną marką 1,3 mld złotych. Inwestorów do wejścia na ten rynek przekonuje przede wszystkim stabilizacja.

Polacy zaufali franczyzie, chcą prowadzić biznes pod logo znanej marki - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Z analizy przygotowanej dla gazety przez firmę doradczą Profit System wynika, że w tym roku padnie potrójny rekord: pod względem liczby nowych sieci, liczby franczyzobiorców.

Pobierz formularze potrzebne do prowadzenia firmy

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu trzech lat rynek franczyzowy w Polsce osiągnie liczbę tysiąca sieci i zrówna się ze średnią w zachodniej Europie. Tak duża dynamika to przede wszystkim zasługa dwóch branż: spożywczej i gastronomicznej

Inwestorów do wejścia na ten rynek przekonuje przede wszystkim stabilizacja. Bankructwo sieci to już rzadkość. Do tego przybywa konceptów, które nie tylko zapewniają zyski już po trzech miesiącach od uruchomienia biznesu, ale gwarantują je każdemu franczyzobiorcy, który się do nich zgłosi.

Czytaj więcej o sytuacji gospodarczej w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t155273.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki;nie;narzekaja;na;kryzys;jest;coraz;lepiej,71,0,917831.html) Nie narzekają na kryzys. Jest coraz lepiej Sondaż: przedsiębiorcy chwalą fachową obsługę w bankach. Zobacz co im przeszkadza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t141729.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pracodawcy;maja;prognoze;co;z;naszym;pkb,77,0,916557.html) Prognoza PKB. Rostowski przeszacował? PKB wzrośnie o 3,8-4 proc. w 2011 roku, a w przyszłym roku nasza gospodarka nieco zwolni i będzie się rozwijała w tempie 3 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t148673.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/sadownictwo;gospodarcze;ma;dzialac;sprawniej,163,0,907683.html) Obiecał im lepsze traktowanie w sądzie Minister sprawiedliwości obiecał, że dzięki tym zmianom przedsiębiorcy przestaną być traktowani jak _ obywatele drugiej kategorii _.
Tagi: franczyza, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz