Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rośnie eksport polskiej żywności

0
Podziel się

Eksport żywności jest dużo większy niż jej import. W zeszłym roku o 10 miliardów złotych, w tym roku ta kwota może wzrosnąć.

Rośnie eksport polskiej żywności
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)
bEqvZKgR

Polskie produkty zdobywają świat. W tym roku sprzedamy ich za 14,5 miliarda euro, czyli 58 miliardów złotych. To rekordowy efekt ekspansji polskich firm i wysokich cen na świecie.

W tym roku sprzedaliśmy za granicę już ponad 15 procent więcej żywności niż w tym samym okresie roku 2010 - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. Biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen, stanowi to najlepszy wynik na mapie polskiego eksportu.

Przydatne narzędzia:

[ Sprawdzaj i porównuj dane na temat polskiej gospodarki w Money Analytics

bEqvZKgT

]( http://www.money.pl/analytics/ )Imponujące dane resortu gospodarki potwierdzają odbiorcy polskich owoców, warzyw, nabiału i drobiu. Żywność to już 11 procent wszystkich polskich towarów wysyłanych za granicę.

Co ważne - akcentuje _ Dziennik Gazeta Prawna _ - eksport żywności jest dużo większy niż jej import. W zeszłym roku o 10 miliardów złotych, w tym roku ta kwota może wzrosnąć. To wyjątek, bo większość branż ma spory deficyt w handlu za granicą.

bEqvZKgZ

Od stycznia do czerwca tego roku wyniósł on 21 miliardów złotych. Niestety sama żywność jako eksportowy hit nie wystarczy do poprawy tego bilansu - podsumowuje gazeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosnie;eksport;polskiej;zywnosci,142,0,824718.html) Rośnie eksport polskiej żywności W latach 2007-2010 wartość sprzedaży polskiej żywności za granicę zwiększyła się o prawie 40 proc., do 53 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t110146.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dobra;wrozba;dla;polskich;eksporterow,93,0,822109.html) Dobra wróżba dla polskich eksporterów Wysoki odczyt niemieckiego wskaźnika zamówień w przemyśle, PMI, jest dobrym znakiem dla eksporterów w Polsce, Czechach i na Węgrzech.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t92628.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiatowa;gospodarka;nad;przepascia;sprawdz;ile;za;to;zaplacisz,136,0,814984.html) Światowa gospodarka nad przepaścią Money.pl analizuje, jak kłopoty świata odbiją się na życiu Polaków.
bEqvZKhu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)