Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ruch reaguje na artykuł money.pl. Poznaliśmy wewnętrzne pismo sieci

Ruch reaguje na artykuł money.pl. Poznaliśmy wewnętrzne pismo sieci

Ruch chce "zapobiegać" przedstawianiu go w negatywnym świetle. Znamy wewnętrzne pismo firmy Fot. materiały prasowe Ruch
Ruch chce "zapobiegać" przedstawianiu go w negatywnym świetle. Znamy wewnętrzne pismo firmy

Ruch S.A. zareagował na nasz artykuł "Czarne chmury nad Ruchem" i wysłał pismo do wszystkich swoich pracowników i współpracowników. Firma zapowiada "zapobieganie" przedstawiania jej w negatywnym świetle.

Kilka dni temu opisaliśmy, że byli agenci sieci zarzucają firmie m.in. wyłudzanie pieniędzy i bezzasadne obcinanie wynagrodzenia. Money.pl dotarł do oficjalnego pisma, które zostało udostępnione w firmowym intranecie w sprawie artykułu. Zapoznać się z nim mógł każdy pracownik i współpracownik sieci.

W piśmie, Ruch S.A. stwierdza, że nasz artykuł "nie jest poparty sprawdzonymi materiałami i informacjami". Pojawia się też zapewnienie, że "każda ponowna próba przedstawienia Ruch S.A. oraz agentów w negatywnym świetle będzie weryfikowana, a także zostaną podjęte kroki zapobiegania takim ruchom". Pod pismem nie ma niczyjego podpisu.


Mateusz Madejski
(czerwone podkreślenie pochodzi od autora)

Ruch w liście skierowanym do swoich pracowników informuje również, że żąda usunięcia artykułu, a także dąży do tego, by serwis money.pl opublikował oficjalne przeprosiny.

Do wpisu w intranecie dołączone jest pismo do redakcji money.pl. W nim firma informuje o swoim stanowisku co do not obciążeniowych, jak i systemu kasowego. W większości argumenty z tego pisma pojawiły się jednak już w tekście "Czarne chmury nad Ruchem...".

Ruch szuka nowego inwestora. Spółka zarobi na zakazie handlu w niedzielę. Zobacz wideo:

 

 

W sprawie not obciążeniowych Ruch pisze na przykład, że są one wystawiane "wyłącznie w uzasadnionych przypadkach". Tymczasem tak brzmi wypowiedź rzeczniczki Ruchu, którą cytowaliśmy w naszym tekście:

- Takie noty obciążeniowe wystawiane są wyłącznie w uzasadnionych sytuacjach, kiedy agent ewidentnie dopuszcza się naruszeń umowy. Proces rozliczeń z agentami prowadzony jest w sposób transparentny - mówiła nam Joanna Dzwonkowska.

O problemach Ruchu już dwa tygodnie temu pisał też Press. Serwis cytował Krzysztofa Wiejaka, redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego".

- Ostatnio zatory płatnicze zrobiły się na tyle duże, że postanowiłem interweniować. W odpowiedzi dostałem propozycję od Ruchu, zgodnie z którą zadłużenie wobec naszego wydawnictwa ma być rozłożone na trzy raty, z tym że ostatnia ma przypaść na koniec 2020 roku - mówił "Pressowi". Zaznaczał, że problemy z rozliczeniami z Ruchem ma od dawna.

Czytaj też: Ruch spóźnia się z wypłatami dla wydawców. Nawet 100 tysięcy zł zaległości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

biznes, kioski ruchu, kolportaż, ruch s.a.
Czytaj także
Polecane galerie
poniżej stawki dz.ust.
2018-07-04 21:42
Wynagrodzenie poniżej minimum. RUCH s.a. płaci BRUTTO 9,92 zł za 1 godz. pracy agentom sprzedającym w KIOSKACH RUCH. niech Państwowa Inspekcja Pracy sprawdzi 2977 zł : 300 godz. w miesiącu = brutto 9,92 zł za 1 godz. Praca po 15 godzin dziennie a w soboty 13 godzin. a liczą tylko godziny otwarcia dla klientów. RUCH obciążą po 1000 zł agentów za to, że do gabloty nie zdążył włożyć papierosów LD, bo taką podpisał umowę z producentem, który przysyła swojego agenta śledczego (zwanego handlowcem). Minimum musi być po 3 paczki każdego rodzaju papierosów wystawionych do sprzedaży.
martusisisia
2018-06-25 21:34
Poznawaj ładne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na: www.xlaski.Tk
Crc
2018-06-24 23:31
Jak im jeszcze VAT podzielą to padną przed końcem roku.
Pokaż wszystkie komentarze (11)