Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
10.05.2006 04:04

Rząd chce przechowywania danych o emailach

Rząd przygotowuje zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Przewidują one między innymi rejestrację właścicieli telefonów komórkowych na kartę i obowiązek przechowywania przez operatorów internetowych danych o e-mailach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rząd przygotowuje zmiany w Prawie telekomunikacyjnym. Przewidują one między innymi rejestrację właścicieli telefonów komórkowych na kartę i obowiązek przechowywania przez operatorów internetowych danych o e-mailach - pisze "Rzeczpospolita".

Według autorów zmian, rejestracja właścicieli telefonów na kartę ma ułatwić walkę ze zorganizowaną przestępczością i z terroryzmem. Rząd chce też, aby każdy, kto prowadzi obsługę kont poczty elektronicznej, kupił kasę pancerną i założył tajną kancelarię, by przechowywać w niej przez 2 lata lub dłużej informacje o wysyłanych i otrzymywanych e-mailach.

Ministerstwo Transportu i Budownictwa uzasadnia proponowane zmiany względami bezpieczeństwa kraju oraz dyrektywą Unii Europejskiej o przechowywaniu danych.

Proponowane zmiany krytycznie oceniają przedstawiciele firm internetowych i operatorów telefonicznych. Pociągną one bowiem za sobą wzrost kosztów działania firm, a także spadek przychodów i liczby klientów. Część operatorów poczty elektronicznej może przenieść swoje serwisy za granicę.

Tagi: rząd, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz