Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
10.07.2008 13:45

Rząd zainwestuje 20 miliardów w rozwój ludzki

Donald Tusk przedstawił raport o kapitale intelektualnym Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Do 2014 roku rząd przeznaczy 20 miliardów złotych na inwestycje w rozwój ludzki.

Donald Tuskprzedstawił raport o kapitale intelektualnym opracowany przez zespój jego doradców pod kierownictwem Michała Boniego.

Premier zwrócił uwagę na konieczność inwestowania i aktywnego działania rządu w sferze edukacji i rozwoju Polaków. Wymienił trzy zasadnicze kierunki działania - zapewnienie pracy Polakom, rozwój przez inwestycje oraz usuwanie barier biurokratycznych. Dodał, że jeśli w pierwszej połowie kadencji Sejmu uda się, jak to ujął, wybudować te fundamenty, to będziemy mogli być spokojni o strategiczny sukces Polski.

Wśród szczegółowych projektów, które wpisują się w szeroki aspekt opieki nad kapitałem ludzkim Donald Tusk wymienił projekty: _ Orlik 2012 _ - zakładający budowę boisk w gminach czy , _ Laptop dla gimnazjalisty _ zakładający wyposażanie uczniów w komputery. Szef rządu zwrócił też uwagę, że bardzo ważne są ochrona przed przemocą w szkole, a także zmiana poziomu aktywności zawodowej Polaków. Podkreślił, że rozwiązaniem tej ostatniej kwestii poświęcony jest rządowy program _ 50+ _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, polityka, zarządzanie, najważniejsze, msp, IAR, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz