Notowania

Przejdź na

Małe firmy w najlepszej kondycji od 3 lat. Tylko raz było lepiej

Firmy zatrudniające od 10 do 49 pracowników są w drugim kwartale tego roku w najlepszych nastrojach od 3 lat - wynika z "Barometru EFL". Tylko raz w historii badania czuły się lepiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/REPORTER)
Małe firmy mają coraz wyższe morale.

Co więcej, w tej chwili morale w małych firmach są nawet lepsze niż w tych średnich. Jak przyznaje prezes EFL Radosław Kuczyński, pomiar barometru za drugi kwartał "lekko zaskoczył" jego firmę. I to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

- Do tej pory mieliśmy do czynienia z najwyższymi wskaźnikami wśród średnich firm, a w tym kwartale po raz pierwszy w historii naszego badania najlepsze nastroje wykazują mali przedsiębiorcy - mówi Kuczyński, cytowany w komunikacie.

Zobacz też, jak długo firmy czekają na pieniądze za fakturę

- To nas bardzo cieszy, gdyż w grupie MŚP małych firm jest zdecydowanie więcej niż średnich. Wzrost sprzedaży produktów i usług oraz więcej inwestycji z pewnością są kluczowymi czynnikami do wzrostu skali ich biznesów i awansu z poziomu małej firmy na średnią - dodaje.

Jak podaje EFL, subindeks barometru dla małych firm w drugim kwartale kwartale tego roku wyniósł 62,4 pkt. Wyższy był tylko w drugim kwartale 2015 roku (65,5 pkt.). Odczyty dla mikro- i średnich firm wyniosły odpowiednio 58,9 pkt. oraz 62 pkt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: sektor mśp, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2018

HintNoo, zgadza się - małe firmy w super kondycji - napiszcie ile małych firm zostało zlikwidowanych w ostatnim kwartale :)

06-06-2018

frendNapiszcie ile małych firm padło w czasie dobrej zmiany.

06-06-2018

OlaAle kit,małe firmy padają bo rosną koszty zatrudnieniaZUS,

Rozwiń komentarze (12)