Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
02.09.2014 08:47

Spada liczba upadłości firm w Polsce

Spada liczba upadłości firm w Polsce. W ciągu pierwszych 8 miesięcy ubiegłego roku splajtowało 647 spółek, podczas gdy w tym - 559.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Spada liczba upadłości firm w Polsce - wynika z danych firmy Euler Hermes. W ciągu pierwszych 8 miesięcy ubiegłego roku splajtowało 647 spółek, podczas gdy w tym - 559.

Zakłady, które zbankrutowały w tym roku miały obroty zbliżone do 660 milionów złotych i zatrudniały blisko 1 600 osób.

Analitycy Euler Hermes zwracają uwagę, że obecnie upada zdecydowanie więcej spółek usługowych niż w 2013 roku. W ich ocenie, spodziewać się należy rosnących problemów w branży spożywczej - pojawiają się pierwsze upadłości w branży mięsnej.

Problemy ma budownictwo i produkcja. Przyczyną jest zbyt mała liczba zamówień.

Z raportu wynika poza tym, że ponownie poprawia się klimat dla postępowań układowych - ogłoszono ich 13, a przypadków nieudanych postępowań naprawczych, zamienionych na upadłość likwidacyjną było mniej - 7.

W sierpniu najwięcej upadłości było w Małopolsce oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Japonia i Indie z niepokojem patrzą na Chiny Premierzy Japonii i Indii, Shinzo Abe i Narendra Modi, zgodzili się wzmocnić więzy strategiczne między obu krajami.
Słabe wiadomości z niemieckiej gospodarki Produkt Krajowy Brutto Niemiec spadł w drugim kwartale 2014 roku o 0,2 procent kwartał do kwartału, po uwzględnieniu czynników sezonowych, po wzroście w pierwszym kwartale o 0,7 procent.
Nasza gospodarka rośnie, ale już wolniej W II kwartale nasza gospodarka rosła, ale trochę wolniej w pierwszym.
Tagi: gospodarka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz