Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż detaliczna w Polsce znowu rośnie

0
Podziel się:

Wyniki obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy.

Sprzedaż detaliczna w Polsce znowu rośnie
(Reporter)

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 2,9 procent rok do roku, po spadku o 0,6 procent w czerwcu, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,6 procent. - podał Eurostat.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane. Wyniki obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów.

To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 6,9 procent rok do roku, a miesiąc do miesiąca wzrosła o 1,3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Europie najwyższe od 17 lat Najwięcej bezrobotnych jest w Hiszpanii, najmniej w Austrii. Zobacz, jak na tle innych wypada Polska.
Minister ujawnia, co dalej z podatkiem VAT Minister finansów zaznaczył, że dane o PKB są gorsze niż się spodziewano. _ Muszą być wszystkie opcje na stole. Te nieprzyjemne, ale także przyjemne _ - powiedział.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)