Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż detaliczna w Polsce znowu rośnie

Wyniki obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 2,9 procent rok do roku, po spadku o 0,6 procent w czerwcu, zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,6 procent. - podał Eurostat.

Dane roczne zostały skorygowane o liczbę dni roboczych, zaś dane miesięczne są odsezonowane. Wyniki obejmują także najmniejsze firmy, zatrudniające poniżej 10 pracowników, czyli w tym przypadku małe, rodzinne sklepy, a z kolei nie biorą pod uwagę sprzedaży samochodów.

To właśnie małe sklepy mogą notować spadki sprzedaży, a dane GUS odzwierciedlają w dużej mierze postępującą koncentrację w handlu detalicznym (wzrost sprzedaży w dyskontach i supermarketach).

Według GUS sprzedaż detaliczna w Polsce w lipcu wzrosła o 6,9 procent rok do roku, a miesiąc do miesiąca wzrosła o 1,3 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie w Europie najwyższe od 17 lat Najwięcej bezrobotnych jest w Hiszpanii, najmniej w Austrii. Zobacz, jak na tle innych wypada Polska.
Minister ujawnia, co dalej z podatkiem VAT Minister finansów zaznaczył, że dane o PKB są gorsze niż się spodziewano. _ Muszą być wszystkie opcje na stole. Te nieprzyjemne, ale także przyjemne _ - powiedział.
Tagi: sprzedaż detaliczna w polsce, eurostat, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz