Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
adam szejnfeld
18.03.2008 15:57

Szejnfeld ułatwi życie firmom

Zdaniem wiceministra gospodarki polskie prawo blokuje rozwój przedsiębiorczości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*- _ Obowiązujące w Polsce prawo gospodarcze jest przeregulowane i nie daje szansy na rozwijanie przedsiębiorczości _ - uważa wiceminister gospodarkiAdam Szejnfeld. *

Do Sejmu trafiła pierwsza ustawa z pakietu na rzecz przedsiębiorczości przygotowana z inicjatywy wiceministra Szejnfelda.

Minister Szejnfeld zaznaczył, że pierwszy etap zmian przepisów ułatwiających prowadzenie firm wprowadza dwa kluczowe instrumenty. Pierwszy to możliwość zawieszenia działalności gospodarczej na okres od miesiąca do dwóch lat. Drugi to rozszerzenie przepisów dotyczących wiążącej interpretacji prawa.

Minister Szejnfeld wyjaśnił, że zawieszenia działalności będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, którzy z powodów osobistych lub ekonomicznych nie mogą jej prowadzić, a nie chcą jej wyrejestrować.

Z kolei wiążąca interpretacja prawa zakłada między innymi, że organy administracji publicznej nie będą mogły odmówić przyjęcia niekompletnego wniosku. - _ Umożliwienie złożenia takiego wniosku, a następnie uzupełnienie brakujących dokumentów znacznie przyspieszy załatwianie spraw przez przedsiębiorców _ - zaznaczył minister Szejnfeld.

Tagi: adam szejnfeld, wiadmomości, gospodarka, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz