Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polscy przedsiębiorcy
13.04.2013 14:09

Ułatwienia dla przedsiębiorców. Ruch Palikota przedstawił propozycje

O propozycjach dla przedsiębiorców między innymi w kwestii likwidacji barier dla biznesu mówili posłowie Ruchu Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

*O propozycjach dla przedsiębiorców między innymi w kwestii likwidacji barier dla biznesu mówili posłowie Ruchu Palikota w Rzeszowie w trakcie Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. *

Poseł Dariusz Dziadzio podkreślił, że pakiet rozwiązań dla przedsiębiorców przygotowany przez RP, ma przynieść konkretne efekty - wzrost gospodarczy, likwidację bezrobocia i umów śmieciowych. Szczegóły pakietu przedstawił poseł Łukasz Gibała, który zaznaczył, że propozycje zmian dotyczą trzech dziedzin: podatków, przyjaznej administracji i innowacyjności.

- _ Mamy pomysł, w jaki sposób pozyskiwać co roku ok. 50 mld zł z budżetu. m. in. poprzez opodatkowanie wielkich korporacji, które transferują zysk za granice Polski. A z drugiej strony chcemy wprowadzić pakiet rozwiązań, które przyczynią się w istotny sposób do ułatwienia prowadzenia działalności przez przedsiębiorców _ - dodał.

Wśród propozycji, jakie przedstawił jest m.in. obniżka o 30 proc. składek na ZUS i wypłacanie przez ZUS składek chorobowych.

W zakresie przyjaznej administracji propozycje dotyczą m.in. wprowadzenia _ zasady milczącej zgody _ przy rozpatrywaniu wniosku przedsiębiorców; przyznanie przedsiębiorcom _ prawa do błędu _ przy interpretowaniu często zagmatwanych przepisów; a także skrócenie czasu sądowego dochodzenia należności do 90 dni.

Według Gibały ważny jest także rozwój innowacyjności, która może w przyszłości pozwolić Polsce na konkurowanie z innymi gospodarkami światowymi. - _ Ceną nie wygramy ani z Chinami ani Indiami, dlatego musimy konkurować innowacyjnością _ - tłumaczył.

Propozycje Ruchu Palikota to m.in. stosowanie kryterium innowacyjności w przetargach publicznych i finansowe wsparcie innowacyjnych przedsięwzięć. Na Kongres mimo zapowiedzi nie przyjechał lider RP Janusz Palikot. W spotkaniu udział wzięło ok. 30 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Przedsiębiorcy będą mieli łatwiej. W 2015 Jego podstawowym celem jest zapewnienie niezbędnych rozwiązań do tworzenia dobrego prawa i późniejszej jego oceny.
W sprawie VAT chcą pójść jeszcze dalej Partia Janusza Palikota uważa, że projekt zaproponowany przez Waldemara Pawlaka idzie w dobrą stronę, ale nie jest dość radykalny.
Wiemy już co z nastrojami w firmach Według październikowego badania koniunktury, w październiku było lepiej niż we wrześniu.
Tagi: polscy przedsiębiorcy, przedsiębiorcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, pap, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz