Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Gowin
21.08.2016 10:52

Ulgi podatkowe na innowacje będą większe

Minister nauki zapowiada większe ulgi na innowacje. Wicepremier Jarosław Gowin deklaruje kolejną ustawę o innowacyjności. Ma ona zastąpić projekt przyjęty w mijającym tygodniu przez rząd. Celem tych regulacji jest lepsza współpraca naukowców i przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz / Gazeta Lubuska/Eastnews)

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin poinformował, że na przełomie sierpnia i września będzie znany katalog przeszkód dla komercjalizacji wynalazków. Dzięki niemu do końca tego roku ministerstwo przygotuje docelową ustawę o innowacyjności. Wicepremier Gowin przypuszcza, że ze względu na skomplikowanie, będzie ona procedowana przez wiele miesięcy. Docelowe rozwiązania mogą wejść w życie od 2018 roku.

Wicepremier dodaje, że zwiększą się ulgi podatkowe dla firm finansujących badania naukowe. Przytacza przykład Węgier, gdzie można odpisać 200 procent kosztów przeznaczonych na badania. Wicepremier jest zdania, że polski budżet nie udźwignie takiego obciążenia. Ministerstwo nauki skłania się ku rozliczeniu 100 procent wydatków poniesionych na badania naukowe oraz ich komercjalizację od 2018 roku.

Rząd w mijającym tygodniu przyjął projekt tak zwanej małej ustawy o innowacyjności. Projekt resortu nauki zakłada podniesienie limitu odliczenia kosztów osobowych z 30 do 50 procent. Na podobnym poziomie będzie odliczenie kosztów materiałowych dla małych i średnich firm. Duże przedsiębiorstwa będą mogły odliczyć 30 procent takich kosztów.
Według projektu uczelnie będą przeznaczać pół procent dotacji na utrzymanie potencjału badawczego na komercjalizację wynalazków.

Tagi: Jarosław Gowin, ulgi dla firm, innowacyjność w gospodarce, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2016

RockyMinister G...wno; największy cwaniak polskiej sceny politycznej.....kosztem naiwności polskiego podatnika....

21-08-2016

córus';Panie Gowin proszę przestać składać obietnice bez pokrycia.Już pokazał się pan z tej najgorszej strony.

21-08-2016

KAROL267PANIE GOWIN PRZED PANEM TEŻ OBIECYWALI I CO Z TEGO WYSZŁO NIC WIĘC SIEDZ PAN I NIC NIE MÓW.

Rozwiń komentarze (11)