Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Więcej pieniędzy na e-usługi

0
Podziel się

Zwiększy się suma dofinansowania dla firm na wdrażanie e-usług. Ma wystarczyć dla wszystkich.

Więcej pieniędzy na e-usługi
(Lincolnrogers/Dreamstime.com)
bEgxrrSd

Każda firma, która startowała w konkursie na dofinansowanie wdrożenia e-usług i zostanie pozytywnie oceniona, otrzyma pieniądze. Na pierwszą rundę aplikacji zaplanowano 141 mln zł, ale pula ta może zostać zwiększona.

W pierwszej w tym roku rundzie aplikacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) na dofinansowanie przeznaczono 141 mln zł. Konkurs jednak cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że już pierwszego dnia składania wniosków (czyli 2 marca), przedsiębiorcy przekroczyli 130% przewidzianego budżetu. Złożyli w sumie 824 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 500 mln zł.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poinformowały, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy pozytywnie przejdą ocenę formalną i merytoryczną zgłoszonych wniosków, otrzymają dofinansowanie na wdrożenie e-usług. Jeśli przekroczony zostanie zaplanowany budżet, będzie on odpowiednio zwiększony.

bEgxrrSf

Przedsiębiorcy, którym nie udało się złożyć wniosków w pierwszej rundzie aplikacyjnej, w sierpniu będą mieli kolejną szansę na otrzymanie dotacji. Łączna kwota na dofinansowanie wynosić będzie ok. 280 mln zł.

W budżecie POIG na lata 2007-2013, na wspieranie działalności w dziedzinie gospodarki elektronicznej przeznaczono prawie 390 mln euro. O wsparcie na projekty związane z rozwojem usług świadczonych drogą elektroniczną mogą ubiegać się mikro- i małe przedsiębiorstwa, które działają w Polsce nie dłużej niż 12 miesięcy. Przedsięwzięcia dofinansowywane mogą być przez maksymalnie 24 miesiące.

bEgxrrSG
wiadomości
druki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)