Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
windykacja
21.10.2016 15:34

Przedsiębiorcy nie korzystają z windykacji zewnętrznej. Oto powody

Z badania wynika, że przedsiębiorcy nie korzystają z outsoursingu windykacyjnego z dwóch kluczowych powodów - poniesienia dodatkowych kosztów oraz obawy możliwości utraty klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(istockphoto)

Niemal 3/4 (73 proc.) firm nie korzysta z zewnętrznej windykacji, poinformował Krajowy Rejestr Długów (KRD), powołując się na badania przeprowadzone na zlecenie Kaczmarski Inkasso przez Keralla Research. Dwóch na pięciu przedsiębiorców uważa, że usługa jest za droga, a co czwarty biznesmen boi się, że straci klienta.

- W polskich przedsiębiorstwach wciąż panuje przekonanie, że samodzielne odzyskiwanie długów, nawet jeśli nie jest skuteczne, to przynajmniej nic nie kosztuje, a na wyjęcie windykatora trzeba ponieść dodatkowe koszty. Ani jedno, ani drugie nie jest prawdziwe - powiedział prezes Kaczmarski Inkasso Jakub Kostecki, cytowany w komunikacie KRD.

Z badania wynika, że przedsiębiorcy nie korzystają z outsoursingu windykacyjnego z dwóch kluczowych powodów - poniesienia dodatkowych kosztów oraz obawy możliwości utraty klientów. Pogorszenia relacji z partnerami biznesowymi obawia się co czwarty przedsiębiorca. Natomiast 57 proc. mikro, małych i średnich firm, które korzystały z zewnętrznej windykacji uważa, że nie wpłynęła ona negatywnie na kontakty z kontrahentami.

- To dość zaskakujące zestawienie. Z jednej strony, ponad 40 proc. przedsiębiorców, poszukując negatywnych aspektów zewnętrznej windykacji, deklaruje, że jest ona po prostu zbyt droga. Z drugiej strony, te same badania pokazują, że koszty ponoszone przez firmy, które faktycznie z niej korzystają, wcale nie są tak pokaźne - powiedział Kostecki, cytowany w komunikacie.

Ponadto 79 proc. ankietowanych przedsiębiorców dostrzega zalety stosowania zewnętrznej windykacji, tj. oszczędność czasu (44,2 proc.) i profesjonalne podejście firmy z zewnątrz (37,4 proc.).

Tagi: windykacja, giełda, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2016

m-53Nie korzystam z usług windykatorów z jednego prostego powodu. Do spółki z oszustem wycisnęli ze mnie trochę kasy. Lewa faktura za nieistniejącą … Czytaj całość

22-10-2016

mmtak samo, jak boli oszustów i złodziei fakt, że z chwilówek korzysta się co raz mnie, tak samo boli, że przedsiębiorcy załatwiają sprawy między sobą … Czytaj całość

21-10-2016

zyzPrzede wszystkim, windykator nic nie może... jedynym organem do rozstrzygania sporów jest sąd i prawomocny wyrok + egzekucja. Windykatorów to ja za … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)