Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy nie korzystają z windykacji zewnętrznej. Oto powody

11
Podziel się:

Z badania wynika, że przedsiębiorcy nie korzystają z outsoursingu windykacyjnego z dwóch kluczowych powodów - poniesienia dodatkowych kosztów oraz obawy możliwości utraty klientów.

Przedsiębiorcy nie korzystają z windykacji zewnętrznej. Oto powody
(istockphoto)

Niemal 3/4 (73 proc.) firm nie korzysta z zewnętrznej windykacji, poinformował Krajowy Rejestr Długów (KRD), powołując się na badania przeprowadzone na zlecenie Kaczmarski Inkasso przez Keralla Research. Dwóch na pięciu przedsiębiorców uważa, że usługa jest za droga, a co czwarty biznesmen boi się, że straci klienta.

- W polskich przedsiębiorstwach wciąż panuje przekonanie, że samodzielne odzyskiwanie długów, nawet jeśli nie jest skuteczne, to przynajmniej nic nie kosztuje, a na wyjęcie windykatora trzeba ponieść dodatkowe koszty. Ani jedno, ani drugie nie jest prawdziwe - powiedział prezes Kaczmarski Inkasso Jakub Kostecki, cytowany w komunikacie KRD.

Z badania wynika, że przedsiębiorcy nie korzystają z outsoursingu windykacyjnego z dwóch kluczowych powodów - poniesienia dodatkowych kosztów oraz obawy możliwości utraty klientów. Pogorszenia relacji z partnerami biznesowymi obawia się co czwarty przedsiębiorca. Natomiast 57 proc. mikro, małych i średnich firm, które korzystały z zewnętrznej windykacji uważa, że nie wpłynęła ona negatywnie na kontakty z kontrahentami.

- To dość zaskakujące zestawienie. Z jednej strony, ponad 40 proc. przedsiębiorców, poszukując negatywnych aspektów zewnętrznej windykacji, deklaruje, że jest ona po prostu zbyt droga. Z drugiej strony, te same badania pokazują, że koszty ponoszone przez firmy, które faktycznie z niej korzystają, wcale nie są tak pokaźne - powiedział Kostecki, cytowany w komunikacie.

Ponadto 79 proc. ankietowanych przedsiębiorców dostrzega zalety stosowania zewnętrznej windykacji, tj. oszczędność czasu (44,2 proc.) i profesjonalne podejście firmy z zewnątrz (37,4 proc.).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
KrisK
6 lat temu
Te firmy sa nieprofesjonalne a ich pracownicy często wprost chamscy dla klientów. Często nawet nie wiedza jakie mają obowiązki informacyjne względem klienta. Po prostu tragedia. JAk ktos taki ma dzwonić i mówić że dzwoni w moim imieniu to ja podziękuje.
kasek
6 lat temu
Skąd ja to znam...bardzo długo sam chciałem wyegzekwować dług. Szczerze mówiąc, szkoda tylko było mojego czasu i nerwów. Wynająłem agencję BIA, która pomogła mi odzyskac dług. Teraz zatrudniam ich do wywiadu gospodarczego, co jest niezwykle pomocne prowadząc biznes.
Sadinternetow...
6 lat temu
Jak masz dłużnika to skladaj po pierwsze musisz szybko złożyć pozew, aby zobowiązanie nie przedawniło się. Można to zrobić samemu lub przez internet z pomocą radcy lub adwokata. Przydaje się gdy dłużnik odwołuje się.
pop
6 lat temu
Kto jest właścicielem KRD? koleś nieźle żeruje jak dzik w kartoflach nocą.
chesus rzuw
6 lat temu
Reklama "prywatnych komorników", brak jakichkolwiek obiektywnych informacji. Brawo WP!