Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wraca próba oszustwa na CEIDG. Ministerstwo ostrzega

13
Podziel się:

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, podającymi się za Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Wbrew pismom, które odbierają przedsiębiorcy, wpis do CEIDG jest bezpłatny.

Takie pisma otrzymują od pewnego czasu przedsiębiorcy. Resort finansów ostrzega, że to próba wyłudzenia
Takie pisma otrzymują od pewnego czasu przedsiębiorcy. Resort finansów ostrzega, że to próba wyłudzenia
bEEwRuxx

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy używając nazwy bardzo zbliżonej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, chcą wyłudzić pieniądze.

"Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych" - informuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

W zawiadomieniu od oszustów czytamy, że "aby firma została wpisana do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych, należy uiścić opłatę w wysokości 143 zł".

bEEwRuxz

Jeśli właściciel firmy nie zapłaci, to nie zostanie wpisany do ewidencji. Z tym, że Centralna Ewidencja Firm (!) i Działalności Gospodarczych nie ma nic wspólnego z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej. I wpis do niej nie jest konieczny. To zatem zwykła próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych przedsiębiorców.

Zobacz także: Konstytucja Biznesu podpisana. Emilewicz komentuje

"Korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, a wpis do niej jest bezpłatny" - wyjaśnia resort finansów.

bEEwRuxF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEwRuya
firma
wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Michal
2 lata temu
Witam proszę o mail w tej sprawie bw.michal@wp.pl ja złożyłem zawiadomienie na prokuraturę - szczecin jeśli ktoś zainteresowany zwalczeniem tego oszustwa to proszę pisać. Jestem detektywem. Chyba jest postępowanie zbiorcze. Oczywiście w tej sprawie ja żadnych pieniędzy nie pobieram detektyw-oko.pl.tl
Andre
2 lata temu
typowe jawne oszustwo, a rząd zamiast z urzędu zamknąć oszustów i postawic im zarzuty publikuje ostrzeżenia
makota
3 lata temu
Od lat nie chce się urzędnikom zmienić przepisów, żeby zablokować te wyłudzenia. Ministerstwo od tego rejestru już nawet przestało ostrzegać :)
bEEwRuyb
makota
3 lata temu
Od lat nie chce się urzędnikom zmienić przepisów, żeby zablokować te wyłudzenia. Ministerstwo od tego rejestru już nawet przestało ostrzegać :)
Nierozumiem
3 lata temu
Konto bankowe do wpłaty 143 zł. Skarbówka prosi bank o dane w właściciela, i automatycznie blokuje konto. Jeżeli firma nie jest słupem to dostaje pozew prokuratorski.