Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wraca próba oszustwa na CEIDG. Ministerstwo ostrzega

13
Podziel się

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, podającymi się za Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Wbrew pismom, które odbierają przedsiębiorcy, wpis do CEIDG jest bezpłatny.

Takie pisma otrzymują od pewnego czasu przedsiębiorcy. Resort finansów ostrzega, że to próba wyłudzenia
Takie pisma otrzymują od pewnego czasu przedsiębiorcy. Resort finansów ostrzega, że to próba wyłudzenia
bDHMPtFN

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy używając nazwy bardzo zbliżonej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, chcą wyłudzić pieniądze.

"Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych" - informuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

W zawiadomieniu od oszustów czytamy, że "aby firma została wpisana do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych, należy uiścić opłatę w wysokości 143 zł".

bDHMPtFP

Jeśli właściciel firmy nie zapłaci, to nie zostanie wpisany do ewidencji. Z tym, że Centralna Ewidencja Firm (!) i Działalności Gospodarczych nie ma nic wspólnego z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej. I wpis do niej nie jest konieczny. To zatem zwykła próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych przedsiębiorców.

Zobacz także: Konstytucja Biznesu podpisana. Emilewicz komentuje

"Korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, a wpis do niej jest bezpłatny" - wyjaśnia resort finansów.

bDHMPtFV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHMPtGq
firma
wiadomości
KOMENTARZE
(13)
Kasandra,,, 1...
2 lata temu
Dlaczego tzw państwo nie potrafi zrobić z tym porządku a bierze się za zwykłych obywateli i to w tempie przyspieszonym
Nierozumiem
2 lata temu
Konto bankowe do wpłaty 143 zł. Skarbówka prosi bank o dane w właściciela, i automatycznie blokuje konto. Jeżeli firma nie jest słupem to dostaje pozew prokuratorski.
blabla
2 lata temu
Krajowy Rejestr Sądowny również wyłudza - trzeba uważać, a Państwo śpi - podszywanie się pod instytucje Państwowe i powinno z automatu wykreślać takie podmioty i blokować im konta.
bDHMPtGr
Wnerwiony
2 lata temu
Ktoś mi wytłumaczy jak takie coś może w ogóle istnieć i państwo nie zamknie tych oszustów?
Sławek
2 lata temu
Moje wątpliwości budzi jedną kwestią. Skąd Ci oszuści mają dane o wpisie do CEiDG? Przysyłają wyłudzające informację zaraz po dokonaniu wpisu? Czyż by to Urzędnicy Państwowi ujawniali dane świeżo wpisanych podmiotów?