Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
31.10.2018 13:13

Wraca próba oszustwa na CEIDG. Ministerstwo ostrzega

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, podającymi się za Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej. Wbrew pismom, które odbierają przedsiębiorcy, wpis do CEIDG jest bezpłatny.

Podziel się
Dodaj komentarz
Takie pisma otrzymują od pewnego czasu przedsiębiorcy. Resort finansów ostrzega, że to próba wyłudzenia

Po raz kolejny Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami, którzy używając nazwy bardzo zbliżonej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, chcą wyłudzić pieniądze.

"Do Krajowej Administracji Skarbowej docierają sygnały od przedsiębiorców, którzy otrzymują zawiadomienia dotyczące opłat za wpis np. do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych" - informuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

W zawiadomieniu od oszustów czytamy, że "aby firma została wpisana do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczych, należy uiścić opłatę w wysokości 143 zł".

Jeśli właściciel firmy nie zapłaci, to nie zostanie wpisany do ewidencji. Z tym, że Centralna Ewidencja Firm (!) i Działalności Gospodarczych nie ma nic wspólnego z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej. I wpis do niej nie jest konieczny. To zatem zwykła próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych przedsiębiorców.

Konstytucja Biznesu podpisana. Emilewicz komentuje

"Korespondencja ta może wprowadzać w błąd poprzez wykorzystanie podobieństwa nazwy prywatnej działalności do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Jest ona prowadzona przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, a wpis do niej jest bezpłatny" - wyjaśnia resort finansów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firma, ceidg, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-11-2018

Kasandra,,, 123 ooDlaczego tzw państwo nie potrafi zrobić z tym porządku a bierze się za zwykłych obywateli i to w tempie przyspieszonym

01-11-2018

NierozumiemKonto bankowe do wpłaty 143 zł. Skarbówka prosi bank o dane w właściciela, i automatycznie blokuje konto. Jeżeli firma nie jest słupem to dostaje … Czytaj całość

31-10-2018

blablaKrajowy Rejestr Sądowny również wyłudza - trzeba uważać, a Państwo śpi - podszywanie się pod instytucje Państwowe i powinno z automatu wykreślać takie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)