Notowania

wskaźnik
27.08.2012 11:31

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury lekko w górę

Autorzy badania zaznaczają, że najsilniejszy wpływ na wartości wskaźnika miało w tym miesiącu pogorszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gerenme/iStockphoto)

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, w sierpniu tego roku wzrósł o 0,1 pkt w stosunku do notowań z poprzedniego miesiąca - podał instytut BIEC.

_ Ta niewielka zmiana jest bez znaczenia dla przebiegu dominującej w ciągu ostatniego roku tendencji do łagodnego spadku wskaźnika. Miary pomocnicze wskaźnika informujące o sile zmian i ich rozprzestrzenianiu się na poszczególne obszary życia gospodarczego od kilku miesięcy oscylują w okolicach granicy wyznaczającej umownie przejście gospodarki ze stanu stagnacji do stanu spowolnienia gospodarczego _ - podano w komunikacie BIEC.

Autorzy badania zaznaczają, że najsilniejszy wpływ na wartości wskaźnika miało w tym miesiącu pogorszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

_ Było to drugie w tym roku tak poważne załamanie ocen przedstawicieli firm na temat ich kondycji finansowej. Poprzednie wystąpiło w kwietniu tego roku. Przedstawiciele wszystkich branż uważają, że kondycja finansowa ich firm pogarsza się _ - napisano w komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Te sklepy zanotowały największy wzrost sprzedaży W lipcu sprzedaż detaliczna wzrosła o 6,9 proc. w skali roku.
Mamy mniej bezrobotnych. Oficjalnie Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec lipca 12,3 wobec 12,4 procent miesiąc wcześniej. W lipcu 2011 roku stopa ta wyniosła 11,8 procent.
Europa w recesji, te dane to potwierdzają Ogłoszono indeksy koniunktury w najważniejszych działach gospodarki strefy euro.
Tagi: wskaźnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz