Notowania

parp
26.09.2016 09:53

PARP pożyczy pieniądze nawet na ryzykowne projekty

W Funduszu Pożyczkowym Wspierania Innowacji na firmy czeka 106 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pożyczy pieniądze nawet na ryzykowne projekty - informuje "Puls Biznesu"

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

PARP oferuje pożyczki w wysokości od 200 tys. do 2 mln zł. Aby uzyskać wsparcie, przedsiębiorca musi zdobyć równoległe finansowanie od anioła biznesu lub funduszu venture capital.

Każdy złoty zainwestowany przez fundusz podwyższonego ryzyka umożliwia pozyskanie przez spółkę 1 zł kapitału pożyczkowego od PARP. Pożyczki będą udzielane na 6-8 lat. Nie wymagają "twardych" zabezpieczeń w postaci np. hipoteki; nie trzeba też zastawiać majątku.

Fundusz Pożyczkowy udostępnia przedsiębiorcom pieniądze z programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jeszcze z poprzedniej perspektywy unijnej, z lat 2007-13, które muszą być wypłacone do końca br. Dlatego czasu na złożenie wniosków jest niewiele; PARP będzie je przyjmowała tylko do 14 października.

Tagi: parp, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2016

bankrutPARP pożyczy pieniądze nawet na ryzykowne projekty[cytat] Ależ PARP bardzo chętnie pożycza (i zawsze pożyczał) pieniądze na ryzykowne projekty, bo jak … Czytaj całość

26-09-2016

Mydlenie oczuBez sensu... Większość przedsiębiroców płaci PIT, a nie CIT, bo większość z nas wykonuje działalność jako osoby fizyczne, a nie osoby prawne - sp. … Czytaj całość

27-09-2016

jasku.....ny za....ne złodzieje pie....ne

Rozwiń komentarze (4)