Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wsparcie na start firmy? Przystąp do programu

0
Podziel się:

Youth Business Poland oferuje pomoc początkującym przedsiębiorcom. Jak z niej skorzystać?

Wsparcie na start firmy? Przystąp do programu
(lisegagne/iStockphoto)

Osoby zakładające własny biznes mogą przez 6 miesięcy liczyć na wsparcie doświadczonego mentora, który pomoże doprecyzować wizje i strategie powstającej firmy. Mentor pomoże ułożyć plan działania, maksymalizując szanse na rozwój i sukces biznesu.

Do programu mogą przystąpić osoby w wieku 18-35 lat, które planują założyć własną firmę lub prowadzą własną działalność gospodarczą nie dłużej niż trzy lata. Pomoc jest również kierowana do osób bezrobotnych.

Co możesz zyskać?

- _ W ramach programu masz zapewnioną pomoc mentora, który posiada zarówno doświadczenie biznesowe jak i umiejętności coachingowe - _czytamy na stronie Youth Business Poland. Celem mentoringu jest: przyspieszać tempo rozwoju, polepszać efekty działania i podnosić jakość funkcjonowania firmy i przedsiębiorcy .

Ile kosztuje pomoc i jakie są wymagania?

Osoby zgłaszające się do programu muszą uiścić opłatę rejestracyjną, która wynosi 100 zł brutto. Będą zobowiązane ponadto informować Youth Business Poland raz w miesiącu o spotkaniach z mentorem. Konieczne będzie też wypełnienie ankiety ewaluacyjnej podczas spotkań z mentorem i po zakończeniu procesu mentoringu.

W trakcie programu uczestnik może spotykać się z mentorem 1-3 razy w miesiącu, w zależności od potrzeb i dostępności czasowej mentora. _ - Częstotliwość, zakres i tematy spotkań ustala się na pierwszym spotkaniu, na nim też podejmuje się decyzję o współpracy z danym mentorem - _wyjaśnia Youth Business Poland.

Wsparcie finansowe

W ramach programu można również ubiegać się o niskooprocentowaną pożyczkę. Przewidywany termin otwarcia funduszu pożyczkowego dla przedsiębiorców to druga połowa 2014 roku. Osoby, które chcą przystąpić do programu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony fit.org.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie pełne odliczenie VAT od aut firmowych? Taką propozycję zgłosił wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Jest ona jednak sprzeczna z pomysłami resortu finansów dotyczącymi ograniczenia odliczeń.
Tak zmniejszysz podatek o kilkaset złotych Darowizny zmniejszające dochód, a w efekcie podatek, mogą przekazywać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne.
Mamy ponad 2 miliony "żywych" mikrofirm Liczba jednoosobowych firm faktycznie prowadzących działalność gospodarczą wynosi prawie 2,3 miliona – szacuje Tax Care.
działalność gospodarcza
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)