Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zakładanie firmy przez telefon. Ministerstwo Rozwoju daje nową możliwość

Zakładanie firmy przez telefon. Ministerstwo Rozwoju daje nową możliwość

Fot. money.pl

Od poniedziałku firmę można założyć przez telefon - zachęca wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński (na zdjęciu).

Kościński wyjaśnia, że dzięki nowej usłudze w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśni zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmie dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadzi je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Po zakończonej rozmowie przedsiębiorca otrzyma sms z numerem wniosku, z którym będzie mógł udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik go wydrukuje i przedłoży do podpisu.

Całą rejestrację można wykonać też zdalnie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny.

- Niektórzy wolą zadzwonić i porozmawiać z człowiekiem - nie z maszyną, ponieważ potrzebują więcej informacji. Z pomocą konsultanta mogą też liczyć na uniknięcie błędów w wypełnieniu wniosku. I taką dostają możliwość - tłumaczy stworzenie nowej funkcjonalności Kościński.

Nowe usługi realizuje Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl, nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju. Celem podjętych działań jest informowanie przedsiębiorców oraz pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
tak,tak.
2017-01-25 19:20
Zakładanie własnych firm ...
Tylko nikt nic nie mówi jakie są emerytury po prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jak emerytura wyjdzie 1200-1300zł. to należy się cieszyć . Więcej nie będzie !!!
artysta
2017-01-21 10:56
Obskubali i dali cukierka powąchać. A pacjent już zdechł od głodu ...
melchior
2017-01-18 19:11
Warto przy okazji postarać się o Certyfikat Rzetelnej Firmy. Taki stosowny dokument przygotowuje wyspecjalizowana jednostka działająca od lat. Wrocław. Kaczmarski. KRD. Windykacje, etc .
Pokaż wszystkie komentarze (8)