Notowania

przeciętne zarobki
29.12.2015 06:54

Zarobki w firmach. W przedsiębiorstwach zagranicznych płace są wyższe

Przeciętne zarobki w firmach z kapitałem zagranicznym są aż o 70 proc. wyższe niż w polskim prywatnym biznesie, podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawie 5,1 tys. zł - tyle wynosiło w 2014 r. średnie wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach z większościowym kapitałem zagranicznym. W polskich prywatnych firmach pracownicy zarabiali przeciętnie blisko 3 tys. zł.

Skąd ta różnica? - to rezultat tego, że przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym uzyskują na ogół większą wydajność, wyjaśnia prof. Krzysztof Marczewski z Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.

W firmach z zagranicznym kapitałem pracowało w ub. roku 1,7 mln osób, natomiast w całej gospodarce 14,6 mln (łącznie z rolnikami, instytucjami i administracją). Przeciętna płaca w gospodarce wyniosła w tym czasie 3777 zł. Była więc o jedną czwartą niższa niż w przedsiębiorstwach z obcym kapitałem.

Tagi: przeciętne zarobki, wysokość zarobków, średnie wynagrodzenie, zarobki, płace, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2019

krissna stanowiskach menadżerskich może są wyższe ale jako szeregowy pracownik zdychasz z głodu

Rozwiń komentarze (1)