Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dotacje
14.11.2011 14:44

Zdobądź dotacje na e-usługi. Rusza nowy nabór wniosków

Dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano na ten cel ponad 135 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Od 14 listopada można składać wnioski o dofinansowanie w działaniu 8.1 PO IG Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej. Dla małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru całej Polski zarezerwowano na ten cel ponad 135 mln zł. W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji składanych przez przedsiębiorców dokumentów mogą pomóc bezpłatnie ośrodki Krajowego Systemu Usług (KSU).

W działaniu 8.1 PO IG przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie projektów polegających na świadczeniu e-usługi, przy czym projekty te mogą obejmować także wytworzenie produktów cyfrowych koniecznych do świadczenia takiej e-usługi. Kwota wsparcia jednego wniosku nie może być niższa niż 20 tys. złotych i jednocześnie nie wyższa niż 700 *tys. złotych.* Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do 16 grudnia bieżącego roku.

W sprawnej i profesjonalnej weryfikacji wniosku dotacyjnego mogą bezpłatnie pomóc ośrodki Krajowego Systemu Usług. Świadczą one usługi informacyjne, proinnowacyjne, pożyczkowe i poręczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ośrodki te prowadzone są przez agencje, fundacje czy izby branżowe oraz placówki naukowe, w szczególności o charakterze proinnowacyjnym. Całość koordynowana jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcy zainteresowani pomocą specjalistów z Punktów Konsultacyjnych KSU mogą zgłosić się do 111 ośrodków położonych na terenie całej Polski. Dokładna lista PK KSU dostępna jest na stronie internetowej: www.ksu.parp.gov.pl.

Czytaj więcej o dotacjach dla firm
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t37522.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/firmy;spozywcze;moga;starac;sie;o;dofinansowanie;z;arimr,12,0,940300.html) Firmy spożywcze mogą starać się o dofinansowanie z ARiMR Pojedyncze przedsiębiorstwo może uzyskać nawet o 50 mln zł wsparcia. ARiMR ma na ten cel 500 mln zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t20717.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/masz;dotacje;na;integracje;biznesowa;uwazaj;na;kontrole,13,0,939021.html) Masz dotacje na integrację biznesową? Uważaj na kontrole Według unijnych urzędników beneficjenci niedostatecznie integrują się z biznesowymi partnerami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t34418.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dostales;dotacje;na;e-biznes;przygotuj;sie;na;walke,29,0,866845.html) Dostałeś dotację na e-biznes? Przygotuj się na walkę Na przedsiębiorców czekają tony faktur, zaświadczeń, rozliczeń i innych dokumentów. Na pieniądze muszą jeszcze poczekać.
Tagi: dotacje, wiadomości, druki, porady, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz