Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złe kredyty są coraz większym problemem dla firm

0
Podziel się:

Zarówno w przypadku dużych, jak i małych przedsiębiorstw najwięcej problemów sprawiają kredyty operacyjne.

Złe kredyty są coraz większym problemem dla firm
(Lisafx/Dreamstime.com)

Zaczynają się problemy ze złymi kredytami. Coraz gorzej spłacają pożyczki zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa.

Największy od grudnia 2009 r. skok udziału złych kredytów w kredytach dla dużych przedsiębiorstw miał miejsce w czerwcu - donosi _ Dziennik Gazeta Prawna _. Na podstawie danych Narodowego Banku Polskiego gazeta nieoficjalnie szacuje, odsetek złych kredytów dla dużych firm wyniósł wtedy 9,4 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej było to 8,0 proc.

Największy kłopot bankom sprawia branża budowlana. Cytowani przez gazetę eksperci spodziewają się dalszego wzrostu rezerw na kredyty dla tej branży. Zarówno w przypadku dużych, jak i małych firm najwięcej problemów sprawiają kredyty operacyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak stopniały korzyści spłacających kredyty we frankach Kredytobiorcy muszą się godzić nie tylko z tym, że ich rata przewyższa ratę kredytu złotowego. Mimo spłat, ich dług drastycznie urósł.
Chcesz dostać kredyt? Płać wysokie podatki Zobacz, jakie musisz spełnić warunki, by otrzymać zdolność kredytową i nie wyjść z banku z kwitkiem.
Leasing czy kredyt - co wybrać Istotna jest wielkość przedsiębiorstwa, długość okresu jego funkcjonowania, kwota środków własnych przeznaczonych na daną inwestycję oraz termin, w którym finansowanie ma być udzielone.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)