Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msp
07.09.2007 10:54

Zostań Liderem Filantropii

Portal Money.pl patronuje wydarzeniu, którego celem jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na programy społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W tym roku po raz pierwszy firmy działające w Polsce zostaną ocenione pod kątem zaangażowania społecznego. Będzie to możliwe dzięki konkursowi Liderzy Filantropii organizowanego przez Forum Darczyńców w Polsce we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych i magazynem Forbes. *Portal *Money.pl *patronuje wydarzeniu, którego celem jest promocja społecznego zaangażowania biznesu i wyłonienie firm, które przekazują najwięcej środków na programy społeczne._ _

W konkursie może wziąć udział każda firma, która do 20 września odeśle organizatorom wypełnioną ankietę.
Na podstawie nadesłanych i zweryfikowanych danych powstanie lista rankingowa.
Ogłoszenie listy odbędzie się 10 grudnia w Warszawie podczas specjalnej debaty Forbes Executive Forum.
Tytuł _ ,, __ Lidera Filantropii 2006" _przyznany zostanie w dwóch kategoriach:

1. dla firmy, która przekazała w minionym roku *najwięcej środków na cele społeczne *oraz
2. dla firmy, która przekazała na cele społeczne *największy odsetek swoich dochodów *przed opodatkowaniem.

Nad poprawnością procedur rankingowych czuwa firma PricewaterhouseCoopers.

_ Warto zostać Liderem Filantropii _ - mówi Ludwik Sobolewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, partnera rankingu. _ To szansa na pokazanie swoich dokonań w obszarze społecznym. To także sposób na dołączenie do wciąż jeszcze elitarnego grona firm, które patrzą perspektywicznie i rozumieją znaczenie inwestowania w kapitał ludzki _ - dodaje.

Wyniki rankingu pozwolą na porównanie wielkości środków przekazywanych przez firmy w Polsce na cele społeczne z wynikami podobnych rankingów w innych krajach Europy (Bułgaria, Rumunia, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Węgry).
Podobne rankingi prowadzone są od lat w Stanach Zjednoczonych przez magazyn _ Forbes, _ a w Wielkiej Brytanii przez dziennik _ Guardian _. Konkurs prowadzony jest w ramach międzynarodowego projektu CEENERGI (Central Eastern European Network for Responsible Giving), którego celem jest promocja filantropii korporacyjnej.

Więcej informacji o konkursie: www.corporategiving.pl

(mig)

Tagi: msp, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz