Notowania

płace
04.10.2018 13:07

Amazon podnosi płace w Sosnowcu. W USA to 15 dolarów za godzinę. W Polsce nie jest tak różowo

Amazon zgodnie z zapowiedziami podnosi płacę minimalną swoim pracownikom. W Stanach Zjednoczonych od 1 listopada minimalna stawka godzinowa to 15 dol./h, a federalna minimalna płaca dla USA wynosi obecnie 7,25 dol./h. W sosnowieckim oddziale Amazona pracownicy również dostali wyższe płace - od września. Ile?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amazon)
Amazon podnosi płace pracownikom

Amazon zgodnie z zapowiedziami podnosi płacę minimalną pracownikom. W Stanach Zjednoczonych od 1 listopada minimalna stawka godzinowa to 15 dolarów za godzinę. W sosnowieckim oddziale Amazona pracownicy również dostali podwyżki, ale nie według amerykańskich standardów.

Od 1 listopada minimalne godzinowe wynagrodzenie pracownika Amazona w USA to 15 dolarów za godzinę. W Polsce już we wrześniu Amazon podniósł płace. Pracownikom sosnowieckiego oddziału firmy podniesiono płace od 6,5 do 16,7 proc., w zależności od stażu pracy i stanowiska. W polskim oddziale pracuje 3 tys. osób.

Jak wyglądają obecnie, po podwyżkach pensje pracowników Amazon w Sosnowcu? „Dziennik Zachodni” podał, że pracownicy poziomu początkowego sosnowieckiego oddziału otrzymali od 17,5 do 19 złotych za godzinę, a kierownicy zespołów od 22,5 do 24 złotych na godzinę.

Według wyliczeń firmy pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem pracy będzie zarabiać miesięcznie ponad 3600 zł brutto, a kierownik zespołu ponad 4600 zł brutto.

Hale Centrum logistycznego Amazon mieszczą się na terenach należących do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Sosnowcu były to tereny, na których działalność prowadziła firma CTL Maczki Bór. Obecnie stoją tam nowoczesne hale magazynowe. Amazon wciąż prowadzi rekrutację pracowników.

Sosnowiecki oddział amerykańskiego giganta handlowego jest obecnie jednym z największych pracodawców w tym mieście.

- Dziś w sosnowieckim Amazonie pracuje już ponad 3000 osób i wciąż sukcesywnie zwiększamy zatrudnienie. Niedługo rozpoczniemy także rekrutację na stanowiska sezonowe – mówi „Dziennikowi Zachodniemu” Marta Rzetelska, PR Manager Amazon Poland.

- Osoby, które dołączą do nas w tym czasie, wesprą naszych stałych pracowników w realizacji świątecznych zamówień klientów – dodaje Rzetelska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przemyśl jak azjatycka metropolia. Polska firma IT robi testy "inteligentnych miast"

Tagi: płace, praca, porady, najważniejsze, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2018

stefan2500 do ręki za pracę w której przedmiot z punktu a trzeba przemieścić do punktu b. wg mnie to dosyć dobra stawka. to stanowisko w zasadzie niczego … Czytaj całość

04-10-2018

fxolejcie amazonki i zacznijcie szukać pracy bo za tyle to se można posiedzieć!!!!!!! a nie latać po magazynie

05-10-2018

BMFPo co pracowac jesli sklepy zamkniete w niedziele i nie mozna wydac ciezko zarobionych pieniedzy ?!

Rozwiń komentarze (19)