Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zawieszenie składek na ZUS. Mija termin, posypią się kary

73
Podziel się

Tarcza antykryzysowa a zawieszenie płatności składek na ZUS. Już 10 lipca mija ważny termin, przedsiębiorcy muszą wrócić do płacenia składek, minął czas zawieszenia płatności.

Wraca obowiązek płacenia składek na ZUS
Wraca obowiązek płacenia składek na ZUS (money.pl)
bEionfFN

Lipiec to pierwszy miesiąc, kiedy osoby prowadzące działalność gospodarczą, które były zwolnione ze składek ZUS w związku z epidemią koronawirusa, muszą zapłacić składkę w pełnym wymiarze - przypomina "Fakt". Termin uregulowania należności mija 10 lipca. Do tego czasu należy uiścić opłatę za czerwiec.

Do piątego dnia każdego miesiąca płacą składki jednostki i zakłady budżetowe. Do dziesiątego dnia – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Do piętnastego – pozostali podatnicy.

Zwolnienie ze składek ZUS obowiązywało w marcu, kwietniu i w maju, a to oznacza, że do 10 lipca osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą wracają do normalnego trybu płacenia składek - muszą uregulować należność za czerwiec.

bEionfFP
Zobacz także: Obejrzyj: Ceny mieszkań wreszcie spadną? Ekspert odpowiada

Posypią się kary

Kto nie dopełni obowiązku opłacenia składek ZUS w terminie, zapłaci od tego odsetki. Jednak to nie wszystko, istnieje również ryzyko obarczenia karą administracyjną do 5 tys. zł.

Składki nie muszą płacić jedynie osoby, które zawiesiły działalność. Aktualnie składka ZUS dla osób prowadzących działalność to 1431,48 zł. Nie wszyscy jednak płacą pełną składkę. Niektórym przedsiębiorcom przysługuje ulga.

bEionfFV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEionfGq
KOMENTARZE
(73)
DO ROBOTY bo
12 miesięcy temu
500+ i 13 emerytura z niczego się nie biorą
Dobra zmiana
12 miesięcy temu
a mnie się należy 500 + do tego zasiłek i jeszcze renta .... więc idzta do roboty
biznesmen
12 miesięcy temu
jeżeli ktoś o takich sprawach nie pamięta, niech idzie zbierać liście , a nie prowadzić biznes. żałosny artykuł
bEionfGr
Roland
12 miesięcy temu
I to będzie poczatek końca wielu małych i srednich firm . Kontrybucja ZUS powinna kosztować do 800zl .To jest ukryta danina na grabież polityków.
polak
12 miesięcy temu
ZUS jest złodziejem. Jak można tyle kraść od każdego przedsiębiorcy i w razie potrzeby nie mieć dla niego ani złotówki. Ja też przypominam Zusowi że jego termin na wypłatę moich pieniędzy już minął i zaczynam naliczać ustawowe odsetki i wysyłam w poniedziałek notę informującą o tym fakcie. Oczywiście nota informująca jako przypomnienie jest płatne 50zł jak to w innych instytucjach robią gdy mi się zapomni zapłacić.
...
Następna strona