Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiana w Startup Poland. Prezes podjęła decyzję

Julia Krysztofiak-Szopa z końcem stycznia przestanie kierować think tankiem Startup Poland. Choć odejdzie z fotela prezesa, zadeklarowała pełne wsparcie w roli członka rady organizacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Startup Poland)
Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland (Fot: Startup Poland)

Powody takiego kroku Krysztofiak-Szopa wytłumaczyła na Facebooku. "Była to dla mnie trudna decyzja i szczerzę dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi rozwijać się w roli prezesa przez ostatnie 3 i pół roku. Zorientowałam się jednak, że po takim czasie po prostu wyczerpały mi się akumulatory do prowadzenia organizacji non-profit, i po prostu potrzebuję je naładować w nieco innym otoczeniu" - napisała.

Jak dodała, szuka teraz nowych wyzwań zawodowych, "najchętniej w obszarach mediów, public affairs & advocacy, inwestycji VC i oczywiście technologii". Nie wyklucza propozycji z zagranicy.

Startup Poland, jak napisała jego prezes, "jest teraz na ważnym etapie, na którym sprawdzony, profesjonalny model operacyjny potrzebuje skalowania i bezwzględnego przywództwa. Głęboko wierzę, że nowy zarząd nie tylko zapewni ciągłość naszym działaniom, ale także będzie potrafił wykorzystać ten moment w życiu organizacji, aby nadać Startup Poland jeszcze większą siłę".

Obejrzyj także: Polskie startupy na państwowej kroplówce

W tej chwili Startup Poland to największy think tank technologiczny w Polsce, którego celem są działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości technologicznej i rozwoju infrastruktury finansowania startupów. Krysztofiak-Szopa w wywiadach tłumaczyła, że Startup Poland chce, by w Polsce było "więcej większych startupów".

Startup Poland skupia się m.in. na działaniach zmierzających do likwidacji barier prawnych ograniczających rozwój firm - wszystko po to, by innowacyjne przedsięwzięcia nie tylko zaistniały, ale wręcz miały jak najszerszy zasięg, co w przyszłości przełożyłoby się na wzrost PKB naszego kraju. Promuje też polską markę technologiczną na zagranicznych konferencjach. Przygotowuje również raporty z badań polskiego rynku startupów. Najnowszy zostanie "The Polish Tech Scene. 5 years" zostanie ogłoszony już 4 grudnia podczas konferencji Impact Fintech w Katowicach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz