Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolnienie z ZUS potrwa dłużej? "Za wcześnie, by o tym mówić"

Do 10 lipca wielu przedsiębiorców z branży turystycznej, rozrywkowej czy eventowej musi opłacić składki ZUS. Zwolnienie bowiem skończyło się po 3 miesiącach i trzeba ponownie płacić. W programie "Newsroom" Wirtualnej Polski o ewentualne przedłużenie takiego zwolnienia była pytana wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. - Pracujemy koncepcyjnie nad pewnymi rozwiązaniami, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym mówić - stwierdziła wiceszefowa resortu. Jest za wcześnie mimo tego, że wielu przedsiębiorców ZUS już opłaciło. Powiedziała za to, że jednej z firm w województwie warmińsko-mazurskim udało się przebranżowić i oprócz działalności ekologicznej zająć się produkcją maseczek. - Przedsiębiorcy polscy dają radę - spuentowała Olga Semeniuk.

10-07-2020
Tagi:
firma, wideo, składki zus, msp, koronawirus kryzys
0
0
33
Podziel się
Komentarze (33)
zobacz więcej komentarzy (33)
KOMENTARZE
(33)
Jak to kiedy
2 lata temu
Teraz będzie fala zamknięć firm, których właściciele przejdą na 3-miesieczne świadczenie lub zasiłek. Trzymajcie sie za portfele Polacy. Zaczynamy recesję
Poirytowany p...
2 lata temu
Z tym umorzeniem to dla duzej liczby płatników wyszła przyslowiowa figa z makiem" mialem nadpłatę ktora natosla do wysokosci skladki za 2 miesiące, o nadplacie nie wiedziałem, ba zdarzyło mi się pisać pizmo do zus o przywrócenie do ubezpieczenia bo sie dzień spóźnilem, ale jak zlozylem wniosek o umorzeniu z powodu covid to otrzymalem pismo że nie umorzą bo już zapłaciłem, za półtorej miesiaca i tu najlepsze Z GÓRY, pociagnęli sobie pieniążki z nadplaty o której nie wiedziałem, i tyle z pomocy dla mnie, w momencie kiedy nie mialem zadnego przychodu! Ale jak w lutym się spóźnilem dzień, to z nadplaty nie pociągnęli, tylko w momencie gdy prosiłem o zwolnienie ze skladki z powodu covid, gdzie sprawiedliwość?
suwerenka
2 lata temu
Głosowałam na Konfederację teraz zagłosuję inaczej niż w 2015 wtedy był obecny prezydent dziś zagłosuję na pana Trzaskowskiego.. dlaczego aby uspokoić sytuację
Pomarancza
2 lata temu
A moze zaczeliby wyplacac pieniadze za zwolnienia lekarskie ? Jestem na długotrwałym zwolnieniu, jeszxze dlugo nie bede mogla wrocix do pracy. Od ponad 80 dni nie dostalam wyplaty z zus !!! A przeciez wedlug włodarzy Panstwo ma pieniadze! To gdzie sa pieniadze ?
ewa
2 lata temu
PiS sam się unicestwi właśnie przez takich ludzi. Przez takie zachowanie jak Sydło z wypadkiem w Oświęcimiu, przez Siemoniaki, Maciarewicze itp.
...
Następna strona