Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienie ze składek ZUS. 30 czerwca mija ważny termin

30 czerwca mija termin złożenia wniosku o zwolnienie z ZUS dla osób prowadzących firmę. Chodzi o umorzenie składek za czas od marca do maja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni oraz osoby, które zatrudniają w swojej firmie do dziewięciu osób. Takie rozwiązanie ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny czas zastoju gospodarczego, wywołanego pandemią.

Prowadzący firmę może złożyć w ZUS-ie wniosek o zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące: od marca do maja 2020 roku. Co ważne, czas aby zostać zwolnionym z opłat, mija we wtorek - 30 czerwca.

Aby móc złożyć wniosek trzeba jednak spełnić kilka warunków: przychód za marzec nie mógł przekroczyć kwoty 15 tys. 681 zł. Jeśli przychód przekroczył tę sumę, to dochód nie mógł być wyższy niż 7000 zł.

Ulga należy się nawet jeśli przedsiębiorca korzysta z tzw. ulgi na start, ale - co ważne - zadłużenie w opłacaniu składek ZUS nie może być dłuższe niż rok.

Warto pamiętać o tym, że przedsiębiorca, który opłacił składki, z chciałby skorzystać z ulgi, to może wystąpić do ZUS. Zakład wprawdzie nie zwróci składek, ale zostaną one przeznaczone na opłatę w kolejnych miesiącach.

Obejrzyj: 243 mld zł przybyło ubezpieczonym w ZUS. "Kwestia księgowości"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: składki, zus, firma, msp, kryzys, koronawirus, epidemia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

JanPanie redaktorze. Małe sprostowanie. Nie do 9 pracowników, a do 9 zgłoszonych do ubezpieczenia, czyli razem z prowadzącym działalność ma być max 9 … Czytaj całość

29-06-2020

piotrpamiętajcie, ZUS dal zwolnienie ze skladek ok. 1400 zł na 3 miesiące ale zabral a raczej ukradł nadplate która miałem w styczniu w wysokosci 1000 zl. … Czytaj całość

29-06-2020

cynikto jest chory kraj! albo się należy ,albo nie! a tu często decyduje termin lub wola urzędasa,żenada

Rozwiń komentarze (25)