Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwolnienie ze składek ZUS. 30 czerwca mija ważny termin

25
Podziel się:

30 czerwca mija termin złożenia wniosku o zwolnienie z ZUS dla osób prowadzących firmę. Chodzi o umorzenie składek za czas od marca do maja.

Zwolnienie ze składek ZUS. 30 czerwca mija ważny termin
(East News)
bETlUhJx

Ze zwolnienia ze składek mogą skorzystać samozatrudnieni oraz osoby, które zatrudniają w swojej firmie do dziewięciu osób. Takie rozwiązanie ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny czas zastoju gospodarczego, wywołanego pandemią.

Prowadzący firmę może złożyć w ZUS-ie wniosek o zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące: od marca do maja 2020 roku. Co ważne, czas aby zostać zwolnionym z opłat, mija we wtorek - 30 czerwca.

bETlUhJz

Aby móc złożyć wniosek trzeba jednak spełnić kilka warunków: przychód za marzec nie mógł przekroczyć kwoty 15 tys. 681 zł. Jeśli przychód przekroczył tę sumę, to dochód nie mógł być wyższy niż 7000 zł.

Ulga należy się nawet jeśli przedsiębiorca korzysta z tzw. ulgi na start, ale - co ważne - zadłużenie w opłacaniu składek ZUS nie może być dłuższe niż rok.

Warto pamiętać o tym, że przedsiębiorca, który opłacił składki, z chciałby skorzystać z ulgi, to może wystąpić do ZUS. Zakład wprawdzie nie zwróci składek, ale zostaną one przeznaczone na opłatę w kolejnych miesiącach.

bETlUhJF
Zobacz także: Obejrzyj: 243 mld zł przybyło ubezpieczonym w ZUS. "Kwestia księgowości"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETlUhKa
KOMENTARZE
(25)
Karola
rok temu
Moja księgowa wysłała wniosek o zwolnienie że składek 29 czerwca pocztą. Wniosek wpłynął do ZUS 30 czerwca ale niestety księgowa nie doczytała że firmą papierowa termin mija 24 czerwca. Informacja o tym pojawiła się 24 czerwca... Złodzieje!
DS
rok temu
TEST NA IQ: Brak ZUS i obniżka podatków pomaga na trzy miesiące. Czy w takim razie brak zus i niskie podatki pomagają firmom? Czy wtedy ludzie będą mieć niższe ceny, bo firma będzie mieć niższe koszty? Firma może płacić zus i podatki innymi pieniędzmi niż tymi pozyskanymi ze sprzedaży towarów od Was? A jeśli pazerny kapitalista podniesie za bardzo cenę to wtedy powinniście mieć możliwość bez biurokracji zrobić mu konkurencję i obniżyć cenę.
zus
rok temu
No to poczękajcie na czaskoskiego on wam wszystko umorzy hahahahahahaha.
bETlUhKb
Martii
rok temu
Nieprawda jest napisana w tym artykule. Jeżeli masz nadpłatę nic nie dostaniesz. Taką sztuczka partii
Hydraulik
rok temu
zus to najgorsze oszustwo, wolę być w szarej strefie i ubezpieczać się prywatnie, za granicą
...
Następna strona