Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwolnienie ze składek. ZUS ponownie rozpatrzy wnioski

21
Podziel się:

Przedsiębiorcy, którzy wcześniej nie mogli skorzystać ze zwolnienia ze składek, jednak będą mogli to zrobić. ZUS ponownie rozpatrzy ich wnioski.

Zwolnienie ze składek. ZUS ponownie rozpatrzy wnioski.
Zwolnienie ze składek. ZUS ponownie rozpatrzy wnioski. (Wikipedia)
bEKkUoxx

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie rozpatrzy wnioski o zwolnienie ze składek złożone do 30 czerwca. Dotyczy to przedsiębiorców, którzy mieli nadpłatę lub opłacili składki i pokryły one miesiące objęte wnioskiem.

Nie trzeba wnioskować o ponowne rozpatrzenie sprawy. Wnioski zostaną ponownie rozparzone po 20 września, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Wcześniej interpretacja przepisów tarczy antykryzysowej pozbawiła część przedsiębiorców prawa do zwolnienia ze składek. Chodzi o firmy, które nadpłaciły składki, a nadpłaty zaliczono na poczet bieżących zobowiązań. Zgodnie z obowiązującymi wtedy przepisami zwolnić można było tylko ze składek, które nie zostały jeszcze opłacone.

bEKkUoxz
Zobacz także: mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

Część firm nie zwróciła się do ZUS po zwroty nadpłat lub opłaciła składki przez pomyłkę, tracąc przez to możliwość wnioskowania o zwolnienie. ZUS zaliczył wszystkie nadpłaty na poczet bieżących składek za kwiecień - maj, a zwolnił tylko z tego, co zostało po potrąceniu nadwyżki. Na początku sierpnia ZUS informował, że pracuje nad zmianą przepisów.

bEKkUoxF

Dzięki nowelizacji ustawy o delegowaniu pracowników przyjętej przez Sejm 24 lipca firmy, które złożyły wniosek o zwolnienie i jednocześnie opłaciły składki za miesiące objęte wnioskiem albo posiadały nadpłatę otrzymają pełne zwolnienie ze składek.

ZUS poinformuje o tym na Platformie Usług Elektronicznych lub przekaże pismo za pośrednictwem poczty.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEKkUoya
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(21)
Mistrz Polika...
rok temu
zus to jeszcze gorszy przekręt niż Amber Gold
Piotr
rok temu
Czyli mam rozumieć ze znow mozna skladac wnioski o dofinansowanie dla firm w sprawie skladek zus
lucki
rok temu
A ja miałem wypadek szef mnie zwolnił poszedłem ubezpieczenie prywatne zakupiłem masakra tak nie powinno być każdy Polak powinien być ubezpieczony czy pracuje czy nie
bEKkUoyb
zew
rok temu
mi kazali sie odwołać jak nie zgadzam się że mam nadpłatę i zwolnienie mi się nie należy. Napisałem i czekam. Chore.
dee
rok temu
Miałem nadpłatę w ZUS - zwolniono mnie z 2 składek ale kasa zniknęła
...
Następna strona