Na skróty
Money.plFirmaWiadomościKapitałJak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?
2008-03-25 13:26

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?

Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?
fot: PAP/ EPA

Autor: Agnieszka Dudek


Jedną z możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest dotacja unijna.

Stanowi źródło najtańszego pieniądza dla firm - nie trzeba jej zwracać i nie jest oprocentowana, tak jak np. kredyt bankowy, a także nie stanowi zagrożenia utraty kontroli nad przedsiębiorstwem, tak jak w przypadku venture capital.

O dotacje mogą starać się zarówno nowo powstałe przedsiębiorstwa, posiadające osobowość prawną, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą.

Do dyspozycji przedsiębiorców są środki z Programów Operacyjnych Innowacyjna Gospodarka, Infrastruktura i Środowisko, Kapitał Ludzki, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Regionalnych Programów Operacyjnych dla 16 województw.

Z uwagi na występowanie zjawiska luki kapitałowej w Polsce wsparcie i rozwój nowopowstałych przedsiębiorstw był dotąd mocno ograniczony. Państwo Polskie stając się członkiem Unii Europejskiej zobowiązane jest do dążenia do realizacji założeń strategii rozwoju Unii, przyjętej przez państwa członkowskie w Lizbonie w 2000 r., tzw. strategii lizbońskiej.

Strategia ta zakłada, że fundusze unijne będą finansować wprowadzenie nowej działalności na rynek pod warunkiem, że wiązać to się będzie z wdrożeniem w takim nowo powstałym przedsiębiorstwie innowacyjnych technologii.

Wsparcie finansowe może przybrać różną formę od doradztwa w zakresie tworzenia nowego przedsiębiorstwa, przez udostępnienie infrastruktury i usług niezbędnych dla nowopowstałych firm, aż do bezpośredniego wsparcia kapitałowego nowopowstałego przedsiębiorcy.

PRZEZNACZENIE DOTACJI:

W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka ponad 90% środków, tj. 7 831 890 000 EUR jest skierowane na działania, których zadaniem jest wspieranie potencjalnych i nowopowstałych przedsiębiorstw. Działanie te obejmują rozwój sfery badawczo-rozwojowej, wdrożenie innowacji technologicznych, produktowych lub procesowych, a także finansowanie zaawansowanych technologii informacyjnych i komunikacyjnych.


Co finansują fundusze unijne?

 

Nie można z funduszy unijnych pozyskać środków na tzw. koszty operacyjne - zakupu surowców lub produktów do prowadzenia działalności, ale należy przedstawić do finansowania konkretne przedsięwzięcie, np. zakup wyposażenia, sprzęt komputerowy, maszyny i urządzenia, linie technologiczne, systemy informatyczne itp.

Obok możliwości otrzymania dotacji, początkujący przedsiębiorcy będą mieli szansę finansowania inwestycji ze źródeł specjalnie utworzonych na ten cel funduszy pożyczkowych i zalążkowych oraz uzyskania poręczeń kredytowych z funduszy poręczeniowych.

Ponadto przy wsparciu środków finansowych z funduszy strukturalnych powstawać będą regionalne inkubatory i akceleratory przedsiębiorczości, centra transferu technologii i innowacji, akceleratory technologii, parki naukowo-technologiczne, sieci prywatnych inwestorów, podmioty świadczące usługi doradcze na rzecz przedsiębiorstw, w tym anioły biznesu, które bezpośrednio nie finansują powstawania nowych firm, jednak pomagają nowym przedsiębiorcom we wdrażaniu ich pomysłów na firmę.

Ponadto część środków przeznaczona będzie na inwestycje kapitałowe w fundusze kapitału podwyższonego ryzyka, powstałe w celu rozwijania MSP, ze szczególnym naciskiem na przedsiębiorstwa innowacyjne, które znajdują się na początkowych etapach wzrostu.

Dostępność tych środków powinna zachęcić istniejące fundusze podwyższonego ryzyka oraz fundusze pożyczkowe do większej aktywności na rzecz bardziej ryzykownych nowopowstałych podmiotów, a także sprzyjać powstawaniu nowych funduszy inwestujących w sektorze MŚP. W sumie mówimy o 340 mln EUR, do wydania w okresie 2007-2013, przeznaczonych na wsparcie tego typu działań.

Dotacje dla przedsiębiorstw w regionach

Bardzo duże możliwości otrzymania wsparcia dla nowopowstałych przedsiębiorstw oferują regiony. W ramach tzw. Regionalnych Programów Operacyjnych zarządzanych przez urzędy marszałkowskie, dofinansowanie mogą otrzymać m.in. projekty zakupu wyposażenia niezbędnego do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej, nabycia i rozbudowy istniejącego przedsiębiorstwa, zastosowania i wykorzystania technologii informatycznych i komunikacyjnych w procesach zarządzania przedsiębiorstwem.

Ze względu na fakt, iż projekty inwestycyjne będą oceniane przez władze regionalne, nowo powstałe przedsiębiorstwa będą musiały charakteryzować się nie tylko innowacyjnością na skalę najbliższej konkurencji, ale powinny się przyczyniać do zwiększenia poziomu konkurencyjności i innowacyjności danego regionu. W związku z tym, szczególna uwaga instytucji oceniających będzie skierowana na inwestycje w sferze badawczo-rozwojowej oraz wdrażających nowe rozwiązania technologiczne wypracowane w centrach B+R.

Wyjątkiem od zasady innowacyjności projektów będą nowe inwestycje w sektorze turystycznym (głównie hotelarstwo, gastronomia, infrastruktura rekreacyjna), które przede wszystkim powinny charakteryzować się atrakcyjnością oferty turystycznej oraz niekonwencjonalnymi pomysłami na rozwój usług turystycznych.

Szczególnie w województwach posiadających najwyższe walory turystyczne (warmińsko-mazurskim, lubelskim, małopolskim, podlaskim) utworzono oddzielne działania kierujące wsparcie do nowopowstałych hoteli, restauracji oraz innych obiektów turystycznych.

W ramach tych działań wsparcie uzyskają przede wszystkim projekty budowy oraz wyposażenia w niezbędne środki trwałe obiektów pełniących funkcje turystyczne wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu wokół obiektów, mające na celu powstanie nowych obiektów turystycznych, rekreacyjnych i wypoczynkowych.

W celu zmniejszenia zatrudnienia w rolnictwie, wprowadzone zostaną działania przeznaczone dla rolników rozpoczynających działalność w sektorach pozarolniczych, szczególnie w usługach dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa, sprzedaży hurtowej i detalicznej, usługach turystycznych, itp.

Autorka jest zastępczynią Dyrektora Zarządzającego w ABBEYS EDF sp. z o.o.



Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Przejdź do kalulatorów Money.pl.
Drukuj ten artykuł.
Czytam Money.pl


2013-08-28 19:27:50 178.42.127.* | Kubisza
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
W tej chwili dotacje z UE to raczej małe szanse .Nie wspomnę o papierkach jakie trzeba dostarczyć. Prędzej i łatwiej będzie w Idea banku wystąpić o kredyt ze wsparciem UE
2013-08-21 14:24:08 83.21.110.* | Własny biznes
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności znajdziesz na www.wlasny-biznes.com.pl! Otrzymasz listę programów unijnych z otwartą rekrutacją na Twoim terenie oraz pomoc w jej zdobyciem!
2013-05-31 17:26:15 31.61.163.* | adrian262
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
chciałbym otworzyć własną firmę ale potrzebuje funduszy na rozkręcenie biznesu jak mogę zdobyć fundusze i czy jest to realne dla ledwo powstającej firmy
2013-09-26 12:30:50 MichalOstrowski
Witam! Zapraszam więc do Idea Banku do skorzystania z oferty "Kredyt na start + Rok bez ZUS". To oferta, która została stworzona specjalnie dla przedsiębiorców otwierających swoją działalność. Można uzyskać kredyt w kwocie do 350 tys. zł (z zabezpieczeniem) lub do 25 tys.zł (bez zabezpieczenia) z okresem kredytowania do 10 lat. Dodatkowo promocja, w której nawet przez rok nie płacisz za ZUS. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej Idea Banku.

http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus

Pozdrawiam,
Michał Ostrowski
___________________________________________
Online Ekspert Idea Bank
2013-08-30 12:46:47 MichalOstrowski
Jeżeli planujesz start własnego biznesu to zapraszam do Idea Banku. Przygotowaliśmy ofertę dla nowo powstałych firm "Kredyt na start + Rok bez ZUS", w której można dostać nawet do 350.000 zł na sfinansowanie własnego pomysłu. Szczegółowe informacje udostępniamy na naszej stornie
internetowej.

Pozdrawiam,

Michał Ostrowski
_____________________________
Online Ekspert Idea Bank
2013-02-26 18:50:17 89.68.253.* | Ald
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
Jestem studentką, pracuję, ale myślę o założeniu własnej działalności- salonu fryzjerskiego (byłoby to spełnienie moich marzeń). Ale potrzebuję na to pieniędzy, których nie jestem w stanie odłożyć, więc poszukuję innych możliwości, takich jak np dotacje.Nie wiem jak je zdobyć, pomocy!
2013-03-28 13:40:30 ratunku_pomocy
najprosciej skorzystac z dofiannsowania z urzedu pracy na rozpoczecie prowadzenia dzialanosci gospodarczej, alternatywa dla dofinansownia z urzedu pracy jest tez dofiannsowanie z uni eropejskiej!! tam jest znacznie wieksza kasa do wzieia :)
2013-01-28 14:10:28 193.106.245.* | Agnieszka778
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [3]
Na pewno nie warto bawić się w to samemu :/ wiem z doświadczenia, że szkoda na to czasu i nerwów - tym bardziej, że większość z nas, szarych obywateli, najzwyczajniej się na tym nie zna.. Skorzystałam więc z pomocy Biura Pomocy Unijnej (jest to firma z Krakowa, i pomimo, że jestem z okolic Katowic nie przeszkodziło to w owocnej współpracy- w końcu od czegoś są telefony i komputery) i otrzymałam 100 tysięcy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Takie wyjście jest chyba najlepsze dla wszystkich przedsiębiorczych ludzi ;)
2013-10-03 19:09:02 37.128.44.* | Barbara853
Tu się zgodzę - niestety, dotacje to dość skomplikowana sprawa. Ja też nie sądzę, że można sobie z nimi poradzić samemu, jak się nie ma doświadczenia - szczególnie że po poszukaniu znalazłam np. coś takiego - http://cenabiznesu.pl/ciemne-strony-dotacji-z-ue/
http://cenabiznesu.pl/wniosek-o-dotacje-najczesciej-popelniane-bledy/
Skoro tyle można błędów popełnić, to chyba nie warto ryzykować :)
2013-03-28 11:57:38 164.127.102.* | Irek79
Witam. Czy skorzystanie z Biura Pomocy Unijnej coś Cię kosztowała?
2013-01-28 14:57:10 Armagedon01  [ Bywalec forum ]
Ja próbowałem własnymi siłami , chciałem pozyskać pieniądze an uruchomienie sklepu z grmai planszowymi... nie udało się... ale nie tracę nadziei , tylko ż etraz kogos do tego wynajmę zeby mi pomógł...
2013-01-26 11:11:35 misiek_msu
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
Witam . Chciałbym otworzyc działalność gospodarcza świadczącą usługi transportowe i kurierskie na terenie polski niemiec i holandi. Czy dotacja na auto jest realna ?? a jeżeli nie to czy mozliwe jest wziecie uzywanego auta w leasing i czy swiezo powstała firma bedzie miała zdoolnosc do leasingu??
2013-04-29 16:05:38 PiotrKosinski
Oczywiście chodziło o adres: http://www.efl.pl/finansowanie/leasing-swobodny

A zapytanie ofertowe można zadać poprzez formularz: http://www.efl.pl/zapytanie-ofertowe

Piotr Kosiński,
Europejski Fundusz Leasingowy
-2 spadek
2013-01-06 17:21:13 90.156.88.* | Łukasz Wrocław
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam, jestem studentem politechniki wrocławskiej, mam pomysł na działalność. Mam już poukładany plan- co i jak. Miałby to być serwis sprzętu audio rozszerzony o kilka innych usług, więc nie był by to tylko serwis ale również komis, lombard, komponowanie oraz zakładanie systemów audio w domach oraz z biegiem czasu również car-audio- myślę, że jest to naprawdę dobry pomysł. Nigdy nie zakładałem działalności, nie wiem od czego zacząć. Chciałbym skorzystać z możliwości jaką jest dotacja na rozpoczęcie działalności, głównie na zakup sprzętu pomiarowego. Proszę o pomoc. Od czego musiałbym zacząć? Na co mogę przeznaczyć taką dotację? Nie mam lokalu w którym mógłbym zacząć prowadzić działalność. Czy jest we wrocławiu jakieś miejsce- placówka gdzie mógłbym się udać, żeby ktoś mógł mi pomóc, pokierować? Pozdrawiam
2013-01-03 11:06:04 urszulaz85@interia.pl
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Jestem samotna bezrobotna matka nigdzie nie moge znalesc pracy chociaz bardzo bym chciala poniewaz dzieci rosna a wszystko kosztuje postanowilam otworzyc swoja dzialalnosc ale niemam zadnych dochodow ani nawet wlasnego malego wkladu co moge zrobic zeby otworzyc jakas dzialalnosc.
2012-12-26 19:38:26 37.30.105.* | lukasz gustaw
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności?Obszar wiejski [0]
Witam Chciałbym otworzyć firme zatrudniajaca 2 pracowników na obszarze wiejskim. Dotacje chcialbym pozyskac na zakup szprzetu i narzędzi.Mam miejsce i pomieszczenia w których bym chcial otworzyc ta firme. Prosze o pomoc jak zdobyc fundzusze i gdzie sie udac o pomoc.
2012-11-28 12:38:15 83.9.173.* | waldemarmaciej
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
witam. prosze o pomoc jak zdobyć fundusze na rozpoczęcie działalności Myślę o sklepie z używaną odzieżą i warzywniaku Co mam zrobić/ prowadziłem 10 lat temu transport ,mam 53 lata.Czy moja żona która jest firmą 1osobową też może się ubiegać o dofinansowanie na rozszerzenie działalności/ Co trzeba zrobić.Będę wdzięczny za pomoc!
2012-11-28 12:36:33 83.9.173.* | annakaczynska
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
witam. prosze o pomoc jak zdobyć fundusze na rozpoczęcie działalności Myślę o sklepie z używaną odzieżą i warzywniaku Co mam zrobić/ prowadziłem 10 lat temu transport ,mam 53 lata.Czy moja żona która jest firmą 1osobową też może się ubiegać o dofinansowanie na rozszerzenie działalności/ Co trzeba zrobić.Będę wdzięczny za pomoc!
2012-07-13 14:12:29 80.53.74.* | Justyna Kubanek
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Proton Relations sp. z o.o. oraz Instytucja szkoleniowa “Muster-in” prowadzi rekrutację uczestniczek do projektu „Jestem przedsiębiorcza – zakładam firmę”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VI – Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

W ramach projektu można uzyskać dotację do 40 tyś. zł na założenie własnej firmy.

Projekt skierowany jest do 30 bezrobotnych kobiet zamieszkałych na terenie Zabrza, Gliwic lub Powiatu Gliwickiego, które:
- są zarejestrowane, jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy,
- nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w Polsce i zagranicą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu.

Grupą priorytetową są kobiety w wieku 50+

Pakiet wsparcia w ramach projektu obejmuje:
1.120 godzinne szkolenie przed rejestracją firmy, zawierające następujący zakres tematyczny:
•aspekty prawne i formalne prowadzenia i zakładania firmy,
•procedury zakładania firmy, w tym przygotowanie dokumentów,
•rachunkowość,
•marketing,
•IT w biznesie, w tym obsługa programów do wystawiania faktur,
•źródła finansowania rozwoju firmy.
2.Doradztwo indywidualne przed założeniem firmy obejmujące m.in. aspekty prawne i podatkowe przygotowania wniosków o przyznanie dotacji.
3.Przyznanie dotacji w wysokości do 40 tyś. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
4.Przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego w wysokości do 700 zł przez okres max. 6 miesięcy.
5.Merytoryczne wsparcie pomostowe po założeniu działalności gospodarczej.

Udział w projekcie jest bezpłatny!

Panie zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyj-nymi, znajdującymi się na stronach www.protonrelations.pl oraz www.musterin.pl.

Szczegółowych informacji udziela Biuro projektu:
ul. Chorzowska 58, 44-100 Gliwice, tel. (32) 33 72 062, 506 080 246
e-mail: projekt@protonrelations.pl
2012-05-30 19:20:52 87.206.217.* | New Horizon
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam,
mając na uwadze trudności jakie może sprawić wypełnienie wniosku o dotację, postanowiłem opisać moją drogę do uzyskania dotacji. Znajduje się to na blogu: http://some1better.blogspot.com/
serdecznie zapraszam, służę również pomocą jeśli coś jest niejasne.

pozdrawiam
2012-05-24 11:14:27 193.106.245.* | Anna-dotacje
Do300 tys. zł czeka! [0]
Szanowni Państwo w związku z planowanym naborem wniosków z programu Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw istnieje możliwość otrzymania dofinansowania w wysokości do 300 tys. zł

Refundacja wynosi 50%.
Przykład:
Dofinansowanie koparko-ładowarki o wartości 200 tys. zł netto wynosi 100 tys. zł

Dotacje można otrzymać między innymi na:
-budowę nieruchomości
-zakup maszyn, urządzeń oraz aut dostawczych
-zakup sprzętu biurowego i oprogramowania
-zagospodarowanie terenu

Biuro Pomocy Unijnej jest firmą, której celem jest wspieranie i pomoc podmiotom, które chcą skorzystać z pomocy unijnej.
Udzielamy wszelkich informacji o aktualnie uruchamianych programach pomocowych. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie przygotowania, wypełniania oraz rozliczania wniosku o pomoc z funduszy unijnych w ramach różnych programów, zarówno na etapie wdrożenia, jak i rozliczenia płatności.

Więcej informacji na temat pomocy można uzyskać pod nr tel: 12 379 40 04, kom: 694678048 oraz kierując zapytanie na adres biuro.pomocunijna@gmail.com
2012-04-17 17:38:17 83.9.98.* | Pati098
gdzie trzeba się udac żeby dostac dofinansowanie na własna firme? [1]
witam. Chciała bym założyć własną firme, i na poczatek chcialam sie spytac gdzie mam isc z tym dofinansowaniem?
2012-02-26 21:10:26 83.21.51.* | Mati..
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
Witam mam 21 lat jestem mechanikiem i marze o włsasnym warsztacie ,ale nie mam pieniedzy ,czy mam jakiekolwiek mozliwosci otrzymac dotacje?Od czego zaczac mimo młodego wieku mam doswiadczenie i paru stałych klientów ,obecnie pracuje w serwisie samochodowym..Prosze o pomoc
2012-03-31 16:22:06 83.7.184.* | ŁukaszK
Witam. Jeśli jesteś zainteresowany dotacją wejdz na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnij formularz lub zadzwoń do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy masz sznsa na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łuaksz Kantor
2012-02-27 09:02:43 212.126.28.* | gonzo022
Zaczynasz bodź poszerzasz działalność? Zobacz: www.invest-yourself.pl
2012-02-26 17:11:24 84.203.73.* | evelin
czy moge ubiegac sie o dotacjie i jaka jest szansa otrzymania jej [1]
witam chce razem z mezem otworzyc firme stolarska ktora bedzie zajmowala sie produkcjia w wiekszym stopniu trumien i mebli.
swego wkladu mamy okolo 200tys. niestety oszacowalismy ze na start potrzebujemy 1miliona zl.wiec troche nam brakuje.jaka jest szansa otrzymania dotacji na reszte sumy na poczatek planowalismy zatrudnic okolo 5 osob.
ps.reszta sumy pokryla by zakup maszyn transportu i budowy hali i kotlowni oraz suszarni.

z gory dziekuje
2012-03-31 16:30:24 83.7.184.* | ŁukaszK
Witam. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dotacją proszę wejść na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnić formularz lub zadzwonić do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy macie Państwo sznse na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łukasz Kantor
2012-02-20 22:48:32 pozyskajdotacje
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Pomoc w uzyskaniu dotacji z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Oferuję pomoc w pozyskaniu środków z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Uzyskaj dotację na zakup maszyn, narzędzi, urządzeń i już dziś zacznij rozwijać swoją firmę. Przygotowuję profesjonalne wnioski, które zwiększają twoje szanse na uzyskanie środków do maximum. Posiadam wieloletnie doświadczenie przy sporządzaniu oraz ocenie formalno-merytorycznej w/w wniosków.
2012-01-09 13:18:44 89.68.1.* | el.a
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
Witam, chcemy z mężem otworzyć firmę stolarską zarejestrowaną w woj.zachodniopomorskim w miejscowości liczącej poniżej 5000 tys mieszkańców. Potrzebujemy ok 30 tys zł dotacji na samochód dostawczy oraz maszyny. Dodam, że nie chcemy zatrudniać pracowników. Jakie mamy szansę na dotację, od czego zacząć, z jakiego programu skorzystać??Cięzko zdobyc jakiekolwiek infmoracje, nikt nie odpowiada na moje zgłoszenie. Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.
2012-02-20 22:48:52 pozyskajdotacje
Pomoc w uzyskaniu dotacji z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Oferuję pomoc w pozyskaniu środków z Urzędu Pracy na zatrudnienie pracownika lub na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Uzyskaj dotację na zakup maszyn, narzędzi, urządzeń i już dziś zacznij rozwijać swoją firmę. Przygotowuję profesjonalne wnioski, które zwiększają twoje szanse na uzyskanie środków do maximum. Posiadam wieloletnie doświadczenie przy sporządzaniu oraz ocenie formalno-merytorycznej w/w wniosków.
e-mail: pozyskajDOTACJE wp.pl
2012-02-19 11:14:38 80.238.105.* | olo83
Witam, obecnie pracuję na etacie i mam umowę do 31.08.2012r, dostałam już wiadomość że niestety moje stanowisko będzie zlikwidowane, a ja nie będę miała przedłużonej umowy.
Moja sytuacja jest bardzo skomplikowana, ponieważ, aby zostać w obecnym miejscu pracy muszę otworzyć działalność gospodarczą i ruszyć z 1.09.2012r z własną firmą.
Moje pytania są następujące:
Czy aby ubiegać się o dotacje powinienem się sam zwolnić i już od lipca przejść na bezrobocie?
Czy mogę ubiegać się o dotację pracując ale mając poświadczenie z obecnej firmy że nie będę miał przedłużonej umowy o pracę?
Bardzo proszę o pomoc!!!!
2012-01-05 13:39:08 83.23.66.* | Adrian05
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
witam, mam 24 lata i mam plan na własna działalnosc gospodarcza zajmujaca sie piaskowaniem i obróbka szkła. Czy mój pomysł ma szanse na dofinansowanie z unii? W którym programie znalazłaby sie moja dziedzina? z góry dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam
2012-03-31 16:32:59 83.7.184.* | ŁukaszK
Witam. Jeśli jest Pan zainteresowany dotacją proszę wejść na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnić formularz lub zadzwonić do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy ma Pan szanse na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łukasz Kantor
14 awans
2012-01-02 14:43:45 79.162.42.* | krzysztof1984onet
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
jestem rolnikiem opłacam krus i otworzyłem przyrolniczą działalność gospodarczą otworzyłem warsztat samochodowy. chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość żebym dostał jakieś pieniądze na rozbudowe warsztatu, zakupienia sprzętu itp.
2012-01-29 11:58:25 84.205.28.* | bystry
nie dostaniesz dotacji bo jesteś płatnikiem krus prowadzisz warsztat mechanik czy rolnik nikt nie wie co to za działalnosc w twojej sytuacji
-8 spadek
2011-12-27 06:25:45 92.20.78.* | Zdzicho PISior
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
witam, chciałbym otworzyć ekskluzywny burdel z czarnoskórymi dziewczynami z Afryki - Gambia, Kamerun, Lesoto. Czy dostanę dofinansowanie z Unii Europejskiej na leczenie tych dziewczyn z kiły i rzeżączki, tak by mogły rozpocząć karierę zawodową w Polsce jako zdrowe i pełnowartościowe ?
2011-12-16 18:55:38 marcin walkiewicz
Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam, chciałbym otworzyć studio fotograficzne w mojej miejscowości (ok. 7 tys mieszkańców, w gminie ok 12), jest to powiat Drawski, woj zachodniopomorskie, czyli bardzo duża stopa bezrobocia. W gminie nie ma żadnego studia, a najbliższe znajduje się ok 20 km od miasta,także konkurencji nie ma... wiem ze działa kilku amatorskich fotografów. Studio miałby zajmować się fotografią do dokumentów, fotografią okolicznościową (wesela, komun ie i inne okazje) oraz fotografią szkolną. Chciałbym zakupić sprzęt fotograficzny o wartości ok 25 tys zł, wyposażyć studio w meble, i zakupić auto na wyjazdy w plener i imprezy. Chciałbym pozyskać również środki na przeszkolenie w dziedzinie fotografowania, a w najbliższej przyszłości zacząć naukę w trybie niestacjonarnym w zakresie fotografii ( studia lub studium) Chciałbym się dowiedzieć, na jakie dofinansowania mogę liczyć, czy z początku działalności mogę liczyć na jakieś wsparcie pomostowe, czy kursy, szkoła, będą częściowo refundowane, i jakie były by koszty związane z zus i urzędu skarbowego. Pozdrawiam serdecznie
2011-11-27 23:57:19 95.160.203.* | Weronika1969
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [3]
Witam. Od stycznia będę osobą bezrobotną i mam pomysł na własny biznes. Chciałabym otworzyć w górach pensjonat (lub pokoje gościnne- ok.6-8 pokoi) Działkę już mam. Lokalizacja jest bardzo dobra, bo przy samym głównym deptaku. Niedaleko granicy ze Słowacją w Małopolsce. Koszt inwestycji to ok 500 000. Środków własnych mam ok 120 000 zł. Mam dwa pytania. Czy mogę liczyć na jakieś dofinansowanie z Unii i jakie? Jaki sposób opodatkowania powinnam wybrać i co z rozliczaniem VATu? Przychody szacuję na ok 130-180 000 rocznie. Kalkuluję, że miesięczny przychód na początku byłby na poziomie ok36000 rocznie, czyli ok 3000 miesięcznie netto. Proszę także o radę od czego mam zacząć i jakie instytucje mogą mi pomóc. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
2012-03-31 16:37:39 83.7.184.* | ŁukaszK
Witam. Jeśli jest Pan zainteresowany dotacją proszę wejść na stronę www.biznes-consult.pl i wypełnić formularz lub zadzwonić do Nas. Bezpłatnie zweryfikujemy czy ma Pan szanse na dotacje, a jeśli tak to w jakim konkursie warto wystartować. Pozdrawiam Łukasz Kantor
.
2011-10-16 19:30:29 188.47.160.* | bietka77
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam:)mieszkam na wsi jestem mechanikiem samochodowym z duzym stazem! chcialbym otworzyc swoj warsztat samochodowy na ciezarowki gdzie mam ubiegac sie o dofinansowanie na budowe warsztatu?PROSZE O ODPOWIEDZ
-2 spadek
2011-09-27 10:21:45 83.13.232.* | Unioman
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Ja znam dobrą firmę ktora zajmuje się pozyskiwaniem dotacji. Kiedyś korzystałem z ich usług i jestem zadowolony - Ancla Consulting.
2011-09-17 11:56:56 78.133.253.* | MoneyCon
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Na wiele zadanych tu pytań, odpowiedzi znajdą Państwo na konferencji Źródła Finansowania Przedsiębiorstwa.
Zapraszam 26 września 2011 do hotelu Courtyard by Mariott w Warszawie.

Udział jest całkowicie bezpłatny!
Wystarczy się zarejestrować: http://moneycon.pl/zrodla-finansowania-przedsiebiorstwa

Serdecznie Zapraszam!
2011-08-28 19:05:32 78.149.66.* | gosiawy1885
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
WITAM
Myślę o założeniu firmy usługowej o charakterze video-kamerowanie okazjonalne i fotograf ślubny itp. Jak mogła bym się starać o dotacje na zakup sprzętu i wyposażenia? proszę o pomoc
2012-01-27 12:58:56 89.76.102.* | polska język trudna język
A ja myślałem rozpoczęciu działalności pod tytułem SAMOCHODOWANIE, ale nie wiem czy dostanę na coś takiego dotację.
2011-09-16 15:58:59 83.10.99.* | Looot
Najważniejszy jest biznesplan. O dotacje możesz starać się w urzędzie pracy lub w biurach unijnych (w większych miastach są takie punkty pomagające otworzyć własną działalność gospodarczą) Proponowałbym też zapoznać się z branżowymi magazynami np. "Twój biznes" (dostępny w wersji elektronicznej na stronie infor.pl). Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji dotyczących rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.
2011-07-14 12:01:03 79.184.146.* | Tomasz211282
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witm Wszystkich mam takie małe pytanko czy dofinansowanie obejmuje otwarcie sali zabaw dla dzieci? Pozdrawiam
2011-05-28 15:07:45 95.160.233.* | Violetta90
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam. Chciałabym otworzyć solarium u siebie na osiedlu wiem ze to dobry pomysł bo rozglądałam się po okolicy i nigdzie w promieniu 500m nie ma solarium. Wiem jak się za to zabrać tylko jednego nie wiem jak dostać dotacje z Unii na tą działalność. Proszę o pomoc.
-43 spadek
2011-05-23 15:25:01 92.60.134.* | andrzejsza
andrzej [0]
W następnym roku razem z swoja narzeczoną chce otworzyć firmę zajmując się sprzedażą węgla drzewnego. Czy mogę liczyć na dotacje związaną z tą działalnością np. na zakup samochodu dostawczego, wynajem magazynu itp. Nadmieniam że jestem żołnierzem zawodowym.
2011-04-17 17:08:31 bahara
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Mój współlokator korzystał z pomocy firmy zajmującej się dotacjami. z tego co zauważyłam, jeśli pomysł jest dobry i złoży się odpowiednio dobrze napisany wniosek(tu już trudniej bo zupełnie jest w tym lewy i musiał korzystać z usług jakiejś firmy, chyba A1, która zajmuję się dotacjami) to pieniądze się dostanie.
2011-04-17 17:08:08 bahara
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Mój współlokator korzystał z pomocy firmy zajmującej się dotacjami. z tego co zauważyłam, jeśli pomysł jest dobry i złoży się odpowiednio dobrze napisany wniosek(tu już trudniej bo zupełnie jest w tym lewy i musiał korzystać z usług jakiejś firmy, chyba A1, która zajmuję się dotacjami) to pieniądze się dostanie:)
2011-03-24 17:05:59 83.238.4.* | netopir
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam. Mam 25 lat i planuję otowrzyć sklep monoplowy we włocławku. dokładniej pisząc chodzi o alkohol regionalny- czeskie piwka itp. Jak myślicie ma to szanse??Gdzie starać się o dofinansowanie???W ogóle na taki coś dadzą pieniądze. Ewentualne rady prosze kierować na e-maila p.jaromirska@wp.pl. Pozdrawiam
2010-12-26 23:56:18 mbielu  [ Bywalec forum ]
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Wykorzystaj ostatnią szansę na duże, unijne pieniądze. Pozyskaj je dla swojej firmy,
gminy, miasta lub dobrego pomysłu...Dlaczego piszę, że jest to ostatnia szansa? Wyobraź
sobie, że w okresie rozliczeniowym 2007–2013 Polska miała do rozdysponowania 70 mld
euro pomocy strukturalnej. Duża część z tej sumy nadal czeka na Ciebie. Jeżeli się nie
zdecydujesz, to po prostu dostanie ją ktoś inny...

Sprawdz pod linkiem:

http://skuteczny-wniosek.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z dotacjami i firmą:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2128/

Pozdrawiam i miłej lektury zycze.
Bielu
-8 spadek
2010-11-10 11:56:21 Ekspertka
Doradca lub fundusz mikropożyczkowy [1]
W przypadku rozpoczęcia DG trudno zorientować się we wszystkich arkanach prowadzenia biznesu. Najlepiej skorzystać z usług jakieś firmy zajmującej się pozyskiwaniem funduszy unijnych lub przejrzeć oferty fundyszy mikropożyczkowych. Nie na każdą działalność można dostać dotację. Warto popytać się też w Urzędzie Pracy - oni też mają pieniądze na start.
Ja znalazłam na stronie Favore.pl parę interesujących ofert firm pomagających w uzyskaniu dotacji
http://www.favore.pl/cat111310_finansowe.html
2010-11-10 12:00:19 89.174.232.* | Alfonso
Spam!
2010-10-31 00:59:16 82.160.29.* | da mu eu
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
Bzdury,bzdury,bzdury.Jeżeli zadajecie tak naiwne i proste pytania,to znaczy ,że nie powinniście sobie zaprzątać głowy własnym biznesem. W ten sposób można zarobić pieniądze-nie tracąc ich.
37 awans
2010-11-05 09:54:00 80.55.121.* | ba
Chciałąbym otworzyć myjnię samochodową bezdotykową . Czy jest możłość żeby dostać na ten cel dotację z Unii Jeżeli tak to jak to załąwiać od czego zacząć?
15 awans
2010-10-30 22:56:39 178.36.50.* | LadyMothmouth
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Chciałabym otworzyć własną knajpkę, na początek coś niedużego - przytulną kawiarenkę. Czy mam szansę na dotacje?
28 awans
2010-09-28 19:26:24 martusia519
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
witam serdecznie. Chcemy z mezem wziac kredyt na budowe domu nad morzem,gdzie parter byłby mieszkalny a pietro i poddasze typowo usługowe(pensjonat itp).I tu mam pytania:czy zakładajac działalnośc gospodarcza(pierwsza)moge liczyc na jakies dotacje z UE? Jeżeli tak to z którego? Jezeli ktos sie orientuje i moze odpowiedziec na moje pytania z góry dziekuje za pomoc..pozdrawiam
2010-11-10 12:01:59 89.174.232.* | okniechbedzie
Zapomnij
2010-10-08 11:15:16 194.88.245.* | qwerty4312
Może warto zainteresować się prywatnymi inwestorami?
Czasami bardzo ciężko zdobyć dofinansowanie z Unii, by otworzyć własny biznes
Gdy mamy dobry pomysł na biznes, warto go zrealizować, a inwestorzy mogą być ostatnią deską ratunku.
10 awans
2010-09-24 19:50:49 80.4.253.* | buczdbr
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam.Mam pytanie.Czy jezeli chcialbym zarejstrowac firme za granica a sprzet do jej prowadzenia zakupic w Polsce to czy jest jakas mozliwosc na dostanie dotacji z Unii??
2010-09-04 21:00:32 Ewelina68
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
witam,
mam pytanie czy zakładając jednoosobową firmę budowlaną muszę posiadać badania lekarskie i szkolenie bhp? z góry dziękuję za odpowiedź
2010-09-23 07:57:09 83.12.42.* | ania-księgowa
Zakładając jednoosobową firmę nie musisz robić badań lekarskich i szkoleń bhp. Ale jeśli zatrudnisz pracownika to ty musisz mieć szkolenie bhp jako przedsiębiorca i pracownik szkolenia bhp oraz badania lekarskie wstępne a póxniej okresowe.
2010-09-02 11:23:42 mirkos123
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [7]
witam wszystkich.
jeśli chodzi o dotację unijne to mam duże doświadczenie,bo już w 7 uczestniczyłem z programu 6.2. Starałem się o dotację na remont istniejących już pokoi gościnnych(to nie jest działalność gospodarcza)i prawie za każdym razem nie kwalifikowałem się ,bo albo nie było miejsca i to po staniu prawie czterech dni w kolejce,albo po absurdalnych argumentach,które przy ocenie merytorycznej zostawałem odrzucany. Na szczęście po kilku próbach udało mi się w końcu załapać i po przejściu pierwszego etapu zostałem umówiony na spotkanie z doradcą biznesowym.Na spotkaniu było bardzo przyjemnie;) i miło. Doradca zadawał mi mnóstwo pytań dotyczących mojej przyszłem działalność,a ja bez wahania odpowiadałem nawet na te podchytliwe;). Po rozmowie wyszedłem w bardzo dobrym nastroju będąc przekonanym że poszło jak po maśle,ale wtedy nie wiedziałem jak bardzo się myliłem...:(. PO około tygodniu czekania z niecierpliwością dostałem informację że.......................no i zgadnijcie co? Jak myślicie ? Oczywiście że tak! Okazało się że nie zostałem zakwalifikowany do następnego etapu z powodu......tak naprawdę do dzisiaj tego nie wiem?!!? W argumentacji decyzji podano powód,że nie przedstawiono z mojej strony wszystkich potrzebnych informacji o które pytał doradca,ale zapewniam was tu i teraz "na życie naszego cesarza"!!,że wszystko o co mnie zapytano na wszystko odpowiadałem ze szczególną dokładnością ,ba nawet profesjonalizmem!!! Postanowiłem się odwołać i nie miałem zamiaru odpuścić, ponieważ przysługiwało mi takie prawo do trzech dni roboczych(więc skorzystałem). Na decyzję odwoławczą czekałem aż 7 dni,a planowo jest góra do 5 dni,która i tak w rezultacie była taka sama jak w pierwszym przypadku czyli "nie zakwalifikował się pan do kolejnego etapu rekrutacji" Reasumując zaczynam w to wszystko powoli wątpić tym bardziej po spotkaniu pewnej osoby,która powiedziała mi że jeśli chcę te pieniądze to muszę sam dać zaliczkę do odpowiednich rąk....pewnie wiecie o co mi chodzi;). Nie wiem jak wy,ale ja miałem taka cichą nadzieje,że jeśli unia europejska trzyma nad tym miłosierną rękę to wszystko,ale wszystko będzie przebiegało uczciwie!a tu takie rozczarowanie. Życzę wszystkim cierpliwości i zapału w dążeniu do celu i przede wszystkim nie poddawania się,bo ja mam zamiar dalej walczyć!:).

Podrawiam
2010-09-18 19:25:15 78.88.233.* | julia19823
Witam Mirkos123. mam pytanie. Jakie pytania zadawał Tobie doradca biznesowy? właśnie staram sie o dotacje, i szczerze obawiam sie tej rozmowy.
jesli Mozesz napisz mi na e-maila : piotrekbartenz@interia.pl
2010-09-12 16:45:26 188.33.213.* | Jerry123456
Witam,
Tak się składa że również startowałem z programu 6.2 i też na otwarcie pokoi gościnnych.
Dotację dostałem za drugim razem z UP w małym mieście, w Elblągu niestety za pierwszym razem mi się nie udało. Miałem zastrzeżenia co do kompetencji Pań siedzących z nogami na stole w dresach i ogólnie bałaganu w Urzędzie - terminy konkursowe wszystkie zostały przekroczone także rok zmarnowałem a odwoływać się nie było sensu, bo Pani z UP stwierdziła, że niestety na otwarcie burdelu to oni pieniędzy nie dają. Nie mniej jednak próbować trzeba, pieniądze są - jednak na remont może być przeznaczona jedynie niewielka część środków do 20% reszta musi iść na zakup maszyn i urządzeń kolejność dotacji to produkcja, usługi, handel i reszta.
W razie pytań służę pomocą.
Pozdrawiam i powodzenia.
2010-09-27 23:39:57 83.22.156.* | sratatata
z UP dostałbym bez problemu. Pieniadze żadne, ale lepsze to niz nic. Napisałem biznes plan wszystko elegancko. Panie zadowlolone że profesjonalna robota no nagle pojawił sięproblem.... trzeba miec poręczyciela który zarabia min 1500zł netto. Niestety u mnie w rodzinie nie zarabiali najlepiej więc powiedizalem otwarcie że nie ma opcji. Chciałem nawet samochód zastawić ale sie nie zgodzili. Genreralnie można powiedzieć - KIBEL! Pani zaproponowała mi żeby poszukał w rodzinie górnika bo oni mająwyskokie emerytury... i TAK SIĘSKOŃCZYŁA MOJA KARIERA BIZNESMENA. fA^Q&#EQ&#... Dziadostwo i tyle!
2010-11-19 22:59:18 78.8.52.* | DOLNY ŚLĄSK
1500 ALE NIE NAPISAŁEŚ ŻE TO JEST NETTO .BRUTTO MA BYĆ PONAD 1900 ZŁ.BO WŁAŚNIE JESTEM W TRAKCIE ZAŁATWIANIA. Nie przesadzaj ,tak ludzie teraz zarabiają .
2010-11-18 18:43:28 milosz_kowalski
Przy dotacjach z UP nie podobało mi się to, że żądali aktu notarialnego. Na szczęście zauważyłem to zanim zacząłem wypełniać jakeikolwiek wnioski, ale dodzwonić się do tych Pań z UP i zachować cierpliwość, kiedy jedna odsyła do drugiej...
2010-09-14 20:56:04 83.3.122.* | Emilowa
Mogłabym poznać Twojego maila, bo miałabym kilka pytań. Albo lepiej odezwij się do mnie aleksandrapawlikowska@interia.pl pozdrawiam
2010-09-04 23:19:40 212.76.37.* | khgf
6.2 jeśli chodzi o w-wę, to mam podobne odczucia
26 awans
2010-07-11 21:27:13 109.243.29.* | Barabara ma
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam planuję otworzyć prywatne przedszkole..czy moge liczyć na dofinansowanie z UE
20 awans
2010-07-06 17:30:37 mmkojot
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Planuję rozpocząć działalność usługową w zakresie fotografii ślubnej, okolicznościowej itp.
Taka praca jest całkiem nieźle wynagradzana, w dodatku wiąże się z moją pasją fotograficzną.
Aktualnie pracuję na stacji paliw, czyli jak sądzę nie ma mowy o UP.
Jestem ciekaw gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy i jakie są szanse powodzenia?
14 awans
2010-07-05 15:46:14 83.15.35.* | MariaFija
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
proszę o podpowiedź w sprawie dofinansowania z UP .Ile w biznesplanie należy wyliczyć obrotu,ażeby przewidywany zysk do ręki po potrąceniu ZUS i 18% podatku,wyniósŁ 1800,- zŁ ?
21 awans
2010-06-24 11:14:30 79.163.253.* | Fajter
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
Mam ponad 6 ha ziemi rolniczej, w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, do tej pory była ona wykorzystywana klasycznie, chciałbym to zmienic tylko nie wiem do końca jak.... Myslałem nad polem dla quadów ale nie wiem co na to nadleśnictwo by powiedziało poniewaz pole sasiaduje z terenami leśnymi. Nie wiem tak naprawde jak do tego sie zabrać, od czego zacząć o jakie fundusze sie starać. Jestem zatrudniony na podstawie umowy o prace mam 26 lat, nie prowadziłem do tej pory działalności. Chetnie wysłucham wszelkich sugestii, podpowiedzi co z tą ziemia zrobić (poza agroturystką bo o niej każdy mi mówi....)
2010-12-22 19:34:04 83.5.58.* | kkejt
sprzedac a pieniadze zainwestowac
12 awans
2010-06-18 18:36:07 95.41.80.* | ;)
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [0]
Witam mam 21 lat chciałbym założyć linię produkcyjną bloczki betonowe itp. , czy może ktoś mi powiedzieć gdzie mam się zgłosić z moim projektem aby starać się, o Unijne dotacje?

Pozdrawiam!
Łukasz
2010-06-09 09:55:53 87.105.201.* | dotacom
Jak uzyskać dotację na założenie własnego sklepu internetowego? [0]
Jak uzyskać dotację na założenie własnego sklepu internetowego?

Rozpoczęcie każdego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się ze sporymi kosztami, szczególnie w początkowym okresie. Chociaż sklep internetowy nie jest drogim przedsięwzięciem, to jednak dobrze jest mieć środki na jego założenie. Oprócz kosztów związanych ze stałymi opłatami, takimi jak ZUS czy też Podatek Dochodowy, trzeba mieć jeszcze pieniądze na dzierżawienie oprogramowania, zakup towaru i opłacanie przesyłek. Przydadzą się też fundusze na reklamę i promocję, dzięki czemu sklep będzie lepiej widoczny w wyszukiwarkach internetowych i znajdzie go wielu potencjalnych klientów. Na rynku istnieją też skuteczne rozwiązania, jak np. liczne integracje z hurtowniami z różnych branż. Dzięki takiej integracji sprzedawca nie musi przechowywać towaru, lecz zamawia go dopiero wtedy, gdy zostanie on zakupiony przez klienta w sklepie.

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z dotacji unijnych. Jeśli już zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnego e-biznesu kolejnym krokiem będzie udanie się do najbliższego Urzędu Pracy lub tez instytucji zajmującej się przyznawaniem dotacji unijnych. W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć, czy realizowane tam projekty odpowiadają profilowi naszej działalności. Mimo tego, że obecnie dotacje stały się powszechne, może okazać się, że musimy poczekać na realizację odpowiedniego projektu.

W tych miejscach zasięgniemy też niezbędnych informacji dotyczących kwoty, jaka może nam zostać przyznana, ilości dokumentów koniecznych do uzyskania dotacji oraz sposobu wypełnienia i złożenia wniosku. W każdym przypadku musimy też przygotować biznesplan. W zależności od miejsca zamieszkania mogą nam zostać przyznane dotacje w różnych kwotach, a każda z instytucji sama określa, na co można wydać przyznane pieniądze. Dotacje unijne są bezzwrotne, ale firma musi działać przez minimum rok. Z Unii Europejskiej możemy uzyskać do 40.000 zł. Tą kwotę można przeznaczyć nie tylko na zakup towaru czy bieżące opłaty, ale również na pensje, gdy zatrudnimy pracownika. Zatrudniona osoba musi być zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako bezrobotna.

Dużą zaletą dotacji unijnych jest fakt, iż nie trzeba być bezrobotnym, aby je otrzymać. Ten warunek musi być spełniony tylko w przypadku starania się o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych oraz projektów realizowanych w różnych województwach znajdziemy na stronie rządowej.
17 awans
2010-05-19 11:11:03 91.149.206.* | Ania K
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [2]
Mam 22 lata i chciałabym otworzyć działalność gospodarczą związaną ze szkoleniem psów. czy na coś takiego mogę dostać dotacje z uni. jaki program obejmuje taką dziedzinę? gdzie mam się udać aby uzyskać szczegółowe informacje i co mi jest potrzebne. czy jest możliwość jednoczesnego prowadzenia swojej działalności i praca w innej firmie na umowę o pracę? proszę o szybką odpowiedź
2010-06-08 17:15:18 darenka1214
Witam :) Ja tez mam 22 lata i myśle o założeniu własnej firmy i dokładnie mam takie same pytania jak ty :) A najbardziej mnie interesuje czy mogę jednocześnie prowadzić własną działalność i pracować w innej firmie na umowę???
Pozdrawiam :)
2010-06-16 13:41:37 87.206.159.* | Joanna_2010
Możesz prowadzić własna działalność i pracować na umowę o ile Twój pracodawca wyrazi na to zgodę. Zwykle wtedy gdy Twoja działalność nie jest konkurencyjna do pracy świadczonej w ramach umowy o pracę i nie jest prowadzona kosztem pracy u pracodawcy (czas pracy, sprzęt itp.). Pamiętaj też, że jeśli prowadzisz własna działalność i jesteś na umowie dzięki której mam opłacany ZUS to i tak musisz odprowadzać z tytułu prowadzenia działalności składki zdrowotne.
-3 spadek
2010-04-27 11:21:03 109.243.63.* | daugg
Re: Jak zdobyć dotację na rozpoczęcie działalności? [1]
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić i skąd to skontaktuj się z biurem CKD Hetman. POmagają znaleźć dogodne źródła finansowania dla firm i to za bardzo niskie prowizje. Zobacz sobie na ich stronie internetowej www.ckdhetman.pl

Polecamy produkty dla firm

PRZYDATNE LINKI

Prowadzisz firmę? Doradzą ci jak obniżyć rachunki za prąd Prowadzisz firmę? Doradzą ci jak obniżyć rachunki za prąd
Dziesięć podmiotów z całej Polski będzie świadczyć bezpłatną usługę doradztwa energetycznego dla mikro i małych firm.