Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2004-02-20
 • Bezrobocie nadal rośnie
  Wicepremier Jerzy Hausner szacuje, że stopa bezrobocia w lutym tego roku wyniesie tyle, ile w styczniu, czyli 20,6 proc., a na koniec roku spadnie poniżej 19,0 proc.
 • Koniunktura - pogorszenie w przemyśle i budownictwie, w handlu bez zmian
  Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące koniunktury gospodarczej w lutym. Według badanych przedsiębiorstw w porównaniu ze styczniem pogorszeniu uległa sytuacja w budownictwie oraz przemyśle. Natomiast bez zmian pozostała sytuacja w handlu detalicznym
 • Szansa na kilkaset tysięcy miejsc pracy w UE
  Praca w krajach UE od razu? Tak. Nawet kilkaset tysięcy Polaków ma szansę w tym roku na legalną pracę w państwach Unii, bo rynek usług będzie dla naszych firm dostępny beż ograniczeń. Polskie firmy mogą zdobywać kontrakty w krajach UE i wysyłać tam polskich pracowników - pisze piątkowa "GW"
 • Prawo wglądu do dokumentów pracowniczych
  Omówienie konstytucyjnych i kodeksowych zasad regulujących prawo pracownika wglądu do akt osobowych i innej dokumentacji jego dotyczącej.
 • Zakaz potrąceń poniżej minimalnego wynagrodzenia
  Wyjaśnienie zakazu dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę powodujących obniżenie wynagrodzenia poniżej minimalnego, nawet za pisemną zgodą pracownika.