Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2004-03-30
  • Gospodarka przyspiesza ale ogranicza ją polityka
    Roczny indeks biznesu, obliczany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych, wzrósł w marcu o 1 pkt do poziomu 58. Przyśpieszenie gospodarcze następuje wciąż bez przyrostu zatrudnienia i nakładów inwestycyjnych. Klimat inwestycyjny psuje brak wyraźnej perspektywy reformy finansów publicznych w warunkach rosnącej niestabilności sytuacji politycznej w kraju./ ISB /
  • Firmy nadal odczuwają wzrost zamówień
    Wskaźnik wyprzedzający koniunktury BIEC, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, wzrósł w lutym o 1,3 pkt w stosunku do stycznia. BIEC podał, że przedsiębiorstwa w dalszym ciągu odczuwają wzrost zamówień, zwrócił jednak uwagę na to, że zarówno w styczniu jak i w lutym tego roku tempo ich napływu było nieco wolniejsze niż w drugiej połowie roku ubiegłego.
  • Pogarsza się koniunktura teleinformatyczna małych i średnich firm
    Wskaźnik obrazujący koniunkturę teleinformatyczną w małych i średnich przedsiębiorstwach spadł w lutym do 1,53 w porównaniu z 1,77 w listopadzie ubiegłego roku. Szczególnie niepokojący jest fakt, że małe i średnie firmy nie zwiększyły i nie zamierzają zwiększać wydatków na informatyzację w najbliższym czasie.