Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2004-11-03
  • Dotacje psują gospodarkę?
    Źle zaprogramowane dotacje z UE mogą psuć gospodarkę! Taka teza pojawiła się podczas jednej z konferencji Polskiego Forum Strategii Lizbońskiej. To nie demagogia. Mocnym argumentem jest sytuacja na rynku szkoleń i doradztwa. Przez oferowanie darmowych usług obniża się ich jakość.
  • Podatkowy bat na zalegających z płatnościami
    Niewypłacanie na czas wynagrodzeń oraz niedotrzymywanie terminów płatności w transakcjach handlowych to jedna z najbardziej uciążliwych bolączek polskich przedsiębiorców. Zaleganie z płatnościami stało się regułą. Być może skutecznym na to lekarstwem okażą się zaproponowane ostatnio zmiany w ustawach podatkowych.
  • BIEC: Coraz więcej negatywnych informacji z sektora przedsiębiorstw
    Wskaźnik wyprzedzający koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, spadł we wrześniu w stosunku do sierpnia o 1 pkt. - poinformowała Maria Drozdowicz z Bureau for Investments and Economic Cycles. Według BIEC w coraz większym stopniu barierą dla rozwoju eksportu będzie umacniający się złoty. Tymczasem nie ma powodów, aby sądzić, że rolę lokomotywy wzrostu gospodarczego przejmie popyt wewnętrzny.