Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2005-11-26
  • Przedawnienie roszczeń pozaubezpieczeniowych z tytułu wypadków przy pracy, chorób zawodowych i chorób parazawodowych
    W artykule omówiono zagadnienia dotyczące problematyki przedawnienia roszczeń pozaubezpieczeniowych dochodzonych przez poszkodowanych pracowników względem pracodawcy, z tytułu wypadku przy pracy, choroby zawodowej oraz choroby parazawodowej, jako roszczeń wykraczających poza świadczenia ubezpieczeniowe, przysługujące na podstawie ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
  • Pozaubezpieczeniowa odpowiedzialność za wypadki przy pracy, choroby zawodowe i parazawodowe
    W artykule omówiono zagadnienia dotyczące problematyki odpowiedzialności pracodawcy z tytułu wypadku przy pracy, choroby zawodowej oraz choroby parazawodowej, jako roszczeń wykraczających poza świadczenia ubezpieczeniowe, przysługujące na podstawie ustawy z dnia 30 października 2002 r. o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.
  • Wybrane problemy wynagrodzenia w relacji do czasu pracy
    W artykule omówiono relację między treścią umowy o pracę a obowiązkiem pracownika zatrudnienia pracownika w każdym miesiącu w normatywnym czasie pracy i wypłacania z tego tytułu należnego pracownikowi wynagrodzenia za pracę wykonaną. Artykuł jest , w szczególności odpowiedzią na pojawiające się błędne wykładnie w tym zakresie, przy pomocy których usiłuje się bezpodstawnie ograniczać prawo pracownika do należnego wynagrodzenia za pracę rzeczywiście wykonaną.