Money.plFirmaArchiwumArchiwum roczne
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum roczne

Artykuły z dnia 2015-10-30
 • Wartość biznesowa analizy danych. Zobacz, co dzięki temu się udało polskim i zagranicznym firmom
  Przykłady zastosowania analizy ogromnych zbiorów danych można mnożyć w nieskończoność, a kolejne artykuły w mediach opisują coraz to ciekawsze modele wykorzystania. Ile jednak jest w Big data wartości biznesowej, a ile czysto marketingowej – czyli takiej, o której miło się słucha, ale przełożenie na przychody i zyski wcale nie musi być prawdziwe.
 • Kalkulator opłacalności. Policz czy warto wymienić sprzęt IT na nowy
  Większa szybkość działania aplikacji, mniejsze zapotrzebowanie na energię, łatwiejsze działania administracyjne, krótsze przestoje, czy niższe ryzyko awarii to w pełni przeliczalne korzyści wynikające z wymiany przestarzałych komputerów. Trudna do przeliczenia pozostaje jedynie wygoda użytkowników.
 • Czy Polacy korzystają z bezpiecznego Internetu? Wyniki badania są zatrważające
  82,1 proc. internautów obawia się o swoje bezpieczeństwo w sieci, ale jedynie 19,8 proc. z nich korzysta z zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Intel wśród polskich użytkowników Internetu.
 • Zaawansowane analizy w czasie rzeczywistym: czas na zmianę
  Prognozowany roczny wzrost wartości rynku usług i technologii big data do roku 2017 ma wynieść 27 procent, osiągając pułap 32,4 mld dolarów1. Głównym zjawiskiem napędzającym ten trend jest zmasowany napływ danych ze skomunikowanych ze sobą urządzeń w ramach Internetu rzeczy, których liczba ma wzrosnąć do 30 miliardów do roku 20202. Internet rzeczy generuje także nowe wyzwania dla przedsiębiorstw, które muszą zmierzyć się z ogromnymi zasobami ustrukturyzowanych i „luźnych” danych.
 • Biuro bez kabli-poznaj bezprzewodowe dokowanie laptopa
  Stacje dokujące do laptopów to niezwykle przydatne urządzenia. Pozwalają one uniknąć konieczności częstego podłączania i odłączania wszystkich przewodów łączących nasz komputer przenośny z urządzeniami peryferyjnymi. Wygodę tego rozwiązania docenią przede wszystkim osoby często zabierające notebooka z biurka. Wydawałoby się, że niewiele da się już w tej dziedzinie ulepszyć – w końcu korzystanie ze stacji dokującej jest na tyle proste i niewymagające wysiłku, że trudno byłoby wymyślić coś jeszcze bardziej banalnego w użyciu.
 • Big Data na fali rozwoju-najważniejsze liczby
 • 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o chmurze w firmie
  Zwiększenie wymagań użytkowników końcowych i ich doświadczenia technicznego, szybkie przemiany technologiczne oraz nieustannie zmieniające się otoczenie biznesowe przyspieszają rozprzestrzenianie się rozwiązań cloud computing. Jednocześnie chmura zmienia cykl życia stosowanych w przedsiębiorstwach rozwiązań IT. Jak zmieni to strefy wpływów pionów IT i biznesu w przedsiębiorstwach?
 • Internet korzyści czy sieć zagrożeń?
  82,1 proc. internautów obawia się o swoje bezpieczeństwo w sieci, ale jedynie 19,8 proc. z nich korzysta z zaawansowanych rozwiązań zabezpieczających - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Intel wśród polskich użytkowników Internetu. Dane nie napawają optymizmem, tym bardziej, że problem zagrożeń w sieci dotyczy coraz większej liczby Polaków. Z informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ubiegłym roku aż w 10 milionach polskich domów znajdował się przynajmniej jeden komputer, a dostęp do Internetu miało 74 proc. gospodarstw domowych.