Money.plFirmaArchiwumPrzeglądaj wg źródła
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNY NEWSLETTERArchiwum artykułów wg autora

Artykuły z zakresu 1-20
 • Czy superkomputery pomogą pokonać raka?
  Rak jest jednym z najgroźniejszych masowych morderców, a co gorsza, liczba zgonów spowodowanych nowotworem systematycznie rośnie. Odkrycie lekarstwa na raka mogłoby co roku ratować miliony osób, a jednak medycyna, mimo licznych starań, wciąż przegrywa tę walkę. Czy wykorzystanie w badaniach nad rakiem nowoczesnych metod analizy wielkich zbiorów danych wreszcie przyniesie wyczekiwany przełom?
 • Sprzętowe kulisy analityki Big Data
  Gdy coraz trudniej wyróżnić się na tle konkurencji, skutecznym sposobem na biznesową przewagę staje się dostęp do właściwej informacji we właściwym czasie. Potrzeba do tego ekonomicznej i skalowalnej infrastruktury sprzętowej, która zapewni kontrolę nad zasobami posiadanych danych i bez problemów, błyskawicznie je przetworzy.
 • Spotkania firmowe 3.0. Intel Unite zyskuje nowe funkcje
  Wraz z rozwojem nowych technologii zmieniły się spotkania firmowe. Coraz częściej mają one formę telekonferencji, w których zdalnie uczestniczą pracownicy, klienci i partnerzy, znajdujący się w różnych miejscach świata. Technologia Intel Unite pozwala im bezprzewodowo dzielić się treściami i edytować je wspólnie, niezależnie od tego, czy znajdują się w biurze, czy pracują zdalnie.
 • Rynek dronów na fali wznoszącej
  Od infrastruktury przez rolnictwo po służby bezpieczeństwa – drony znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki, a kolejne innowacje technologiczne poszerzają spektrum ich możliwych zastosowań. Potencjał globalnego rynku bezzałogowych statków powietrznych szacowany jest obecnie na 127 miliardów dolarów. Komisja Europejska prognozuje, że do 2050 roku w Europie powstanie 150 tysięcy miejsc pracy bazujących na obsłudze dronów.
 • Millenialsi chcą pracować w inteligentnych biurach
  Za kilka lat dobra pensja może się okazać zbyt słabym argumentem, by przyciągnąć wartościowych pracowników. Nawet jeśli dorzucisz darmowe posiłki, siłownię i miskę dla ukochanego psa przy biurku jego pana, to nadal będzie za mało. Już wkrótce dobrą kadrę zbierze tylko ten szef firmy, który zadba o nowoczesne technologie w miejscu pracy.
 • Jak przestrzenie coworkingowe zmieniają sposób postrzegania biur
  Przewidywanie przyszłości to stosunkowo zawiłe przedsięwzięcie. W 1955 r. wynalazca Alex Lewyt twierdził, że „zasilane energią jądrową odkurzacze powinny być dostępne na rynku w ciągu najbliższych 10 lat”. Z kolei w roku 1959 główny naczelnik urzędu pocztowego Stanów Zjednoczonych roztaczał wizję poczty „dostarczanej w kilka godzin z Nowego Jorku do Australii za pomocą naprowadzanych pocisków rakietowych”. Obie te perspektywy wydają się dziś na swój sposób przerażające.
 • Technologia Intel Core vPro ma już 10 lat!
  W 1996 roku w kalifornijskim biurze Intela powstała technologia, która na zawsze odmieniła środowiska IT w dużych firmach. Platforma Intel Core vPro została stworzona z myślą o zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na bezpieczne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie do obsługi komputerów podłączonych do korporacyjnej sieci. Dziś ułatwia pracę i zwiększa efektywność informatyków na całym świecie.
 • Jak obronić firmę przed hakerami i własnymi pracownikami?
  Według raportu „2015 Data Breach Investigations Report”, w roku 2015 aż 2122 firm z 61 krajów, w tym także i z Polski, padło ofiarą łącznie 79790 cyberataków i naruszenia firmowych danych. Najczęściej atakowano przedsiębiorstwa i instytucje z sektora publicznego, banki i parabanki, firmy trudniące się handlem tradycyjnym i sprzedażą internetową oraz nowymi technologiami. W opisywanych cyberatakach hakerom udawało się uzyskać dostęp do nazwisk, adresów klientów biznesowych i domowych, e-mail oraz informacji o kartach płatniczych, co łącznie spowodowało straty w wysokości 700 milionów dolarów!
 • Cyfrowa rewolucja
  Powszechny dostęp do Internetu szerokopasmowego stał się głównym hasłem wywieszonym na sztandarach rewolucji cyfrowej w Polsce. Aby to osiągnąć, potrzebna jest sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu oplatająca cały kraj. Istotną rolę w realizacji tego zadania mają lokalne firmy, takie jak myślenicki INET Centrum.
1 | 2